Potěšte nejen své děti a vyrobte si plnohodnotný bazén z palet

Léto je v plném proudu a teplé dny si žádají řádné osvěžení. A to nejen v podobě vychlazených nápojů, nebo zmrzlin. Vhod přijde i bazén. Pokud se vám nechte letos utrácet za kupovaný bazén, můžete si jednoduše postavit svůj vlastní! A i děti lze během jeho stavby zapojit. O to větší budou mít radost, když do něj o prázdninách skočí!

Co budete potřebovat na bazén z palet?

  • 8 až 10 starých širokých palet ze dřeva, stejné množství latí, hřebíky, vruty, vrtačka, kladivo
  • stahovací popruhy
  • plastovou plachtu určenou pro bazény
  • staré deky, lepící pevná páska

Jak postupovat při stavbě bazénu z palet?

První věcí, kterou je zapotřebí udělat je vybrat vhodné místo na zahradě. To je nutné případně vypodložit plachtou a zarovnat povrch pískem, pokud není v rovině. Následně budete spojovat pomocí vrtačky a vrutů palety k sobě do kruhu. Když máte obvod z palet vytvořený, je nutné udělat obvodové zdi. Ty můžete zhotovit z tenčích dřevěných nebo plastových desek.

Aby hrany bazénu nebyly ostré, musíte je vypodložit starými dekami a prostěradly. Ty umístěte po celém dnu i obvodech bazénu. Přichyťte pevnou páskou. Poté přijde na řadu voděodolná plachta určená do bazénů. Tou bazén celý vypodložte a okraje připevněte opět pomocí pásky.

Nyní je nutné, abyste celý obvod bazénu, tedy všechny spojené palety stáhli stahovacími popruhy, které je budou držet pohromadě, až do bazénu napustíte vodu. Následně si pohrajte s obvodovým vypodložením bazénu. K tomu použijte stejně dlouhé hladké latě, které k paletám přivrtejte vrtačkou. Zafixujete tím plachtu a zároveň ji i pod latěmi uschováte. )

Poslední fáze je rozhodující. Vyzkoušejte do bazénu napustit vodu. Pakliže jste všechno udělali správně, bazén bude bez problémů fungovat, držet pohromadě a vy se tak s rodinou můžete pravidelně osvěžovat v horkých letních dnech. Venkovní plochu palet je možné natřít i jakoukoliv barvou a mořidlem, aby dřevo odolalo případným dešťům a nepřízni počasí.

Fotografie: Youtube

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]