Vidlička ve dveřích je nová finta zlodějů. Používají ji k otevírání dveří

Fotografie: BydlímeÚtulně

Zloději neustále vymýšlejí nové a nové způsoby, jak se dostat přes zamčené dveře. Buďte ostražití a chraňte svůj domov před návštěvou těchto nezvaných hostů.

Vykradači bytů a domů bývají čím dál vynalézavější. Dokážou si přesně vytipovat vhodný dům nebo byt pro svou loupež a odhadnout tu pravou chvíli, kdy je nejmenší pravděpodobnost, že by byli přistiženi při činu. Pokud v okolí dveří najdete vidličku, jedná se o jasný důkaz, že se někdo pokoušel dostat dovnitř. Chraňte svůj dům i své cennosti a znepříjemněte zlodějům jejich práci. Čím větší oříšek bude dostat se přes vaše dveře dovnitř, tím větší je pravděpodobnost, že je to odradí a zažene.

Otevírání dveří pomocí vidličky

Pokud najdete trčící vidličku zapíchnutou do těsnění svých dveří, nebo ji najdete pohozenou poblíž vchodu, měli byste zkontrolovat, jestli vám doma nechybí něco cenného. V poslední době zloději k otevírání dveří používají právě vidličku. Jednoduše z ní odstraní dva střední hroty a pomocí vnějších hrotů odemknou dveře. Mezi dveře a jejich rám vloží vidličku a jakmile se zuby dotknou zámku, otočí jí a dveře otevřou.

Jak uchránit svůj domov před zloději

Zkušení zloději ví, jaký dům si vybrat, aby nebyli dopadeni, a kam přesně sáhnout, aby odcházeli s jistou kořistí. Vyhněte se některým návykům a zabezpečte svůj domov. Nenechávejte cennosti poblíž vstupu do svého domu, ztížíte tak zlodějům jejich práci.

Nezastírejte okna

Abyste ochránili svůj dům před nezvanými hosty, nechte závěsy i žaluzie při delší nepřítomnosti odtažené. Pokud jsou okna neustále zastíněná a nijak se to během dne nemění, je to pro zloděje jasný důkaz, že je dům prázdný. Doporučená je instalace světla s pohybovým čidlem před hlavními dveřmi nebo v okolí domu. U okna můžete nechat svítit světlo, abyste navodili pocit, že uvnitř někdo je.

Fotografie: Freepik

Znepřístupněte dveře

Dveře zamykejte i v případě, že jste doma. Pokud necháte klíč zastrčený v zámku, nijak tím svůj prostor neochráníte. Pokud jím ale pootočíte, zloději se přes zámek jen tak nedostanou. Jakmile ale projdou přes vaše vstupní dveře, nemusíte si jejich přítomnosti ani všimnout. Nepozorovaně vklouznou dovnitř a obhlídnou nejčastější místa, kde lidé nechávají něco cenného. Často jim stačí ukrást kabelku položenou poblíž dveří a mají vyhráno.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]