Nouzová řešení zabezpečení domácnosti, když vám selže zámek u dveří. Buďte připraveni na to nejhorší

Fotografie: Depositphotos

Pokud dojde k situaci, kdy se nemůžete spolehnout na zámek u vašich dveří, vyzkoušejte tyto rychlé a dočasné rady pro zajištění dveří i bez jeho pomoci.

Zámky jsou již dlouho považovány za nejlepší způsob zabezpečení dveří. Pokud však zámek selže nebo dveře zámek nemají či aktuálně zkrátka nedůvěřujete zámku v bytě nebo domě, možná budete chtít podniknout kroky k zajištění dveří a domu. Zatímco nejlepším řešením je jednoduše instalace, oprava nebo výměna zámku, následujících deset metod prozradí, jak zajistit dveře i bez zámku. Každá z nich je dočasné, rychlé řešení, které vám pomůže dobře se vyspat, zatímco čekáte, než se ráno objeví zámečník.

Fotografie: Pixabay

Nápady pro zajištění dveří bez zámku

Dveřní zarážka

Obvykle se používá k zamezení zavírání dveří, ale když je dveřní zarážka umístěna opačně, tento jednoduchý výrobek fyzicky brání otevření dveří. Je to jednoduchá a účinná metoda, která vám pomůže zabezpečit dům, když se zámek rozbije.

Opěradlo židle

Robustní židle mohou být dobrou volbou pro zajištění dveří, a to umístěné nakloněním pod kliku dveří, zatímco nohy jsou pevně na zemi. To vytváří tlak mezi dveřmi a podlahou, což brání dveře otevřít.

Fotografie: Pixabay

Opasek nebo lano

Stačí jeden konec opasku nebo lana připevnit k držadlu a druhý k pevnému předmětu. Zvažte použití dvou popruhů, abyste zcela zabránili pohybu.

Přenosný dveřní zámek

Tato užitečná zařízení jsou skvělá pro nájemce a cestovatele, kteří si nemohou nainstalovat trvalejší řešení. Přenosný zámek je navržen tak, aby ho bylo možné používat a odstraňovat podle potřeby.

Fotografie: Unsplash

Bezpečnostní lišta

Pro lepší ochranu před velkou silou může pomoci bezpečnostní lišta. Ta se skládá z dvojice těžkých konzol, které jsou připevněny ke stěně nebo rámu dveří.

Vidlička

V nouzi lze dočasně zamknout dveře, které se otevírají dovnitř, pomocí jednoduché vidličky. Chcete-li dveře zajistit, ohněte vidličku tak, aby přední část zapadla do západky dveří a zbytek mohl při jejich zavření zůstat v mezeře mezi dveřmi a zárubní.

Fotografie: Pixabay

Dveřní rušička

Je jednoduchou alternativou a kutilským řešením zamykání dveří bez zámku. Tyto nástroje se obvykle skládají z výškově nastavitelné bezpečnostní lišty se zaobleným koncem navržené tak, aby pohodlně zapadla pod kliku dveří. Druhý konec má polstrovanou část, která je vyrobena tak, aby seděla naplocho na podlaze a odolávala sklouznutí.

Podlahová barikáda

Skládá se ze dvou částí – základny a výztuhy. Instaluje se upevněním šroubů skrz základnu do podlahy. Když potřebujete dveře zabezpečit, stačí vložit výztuhu, která otevření dveří zabrání.

Fotografie: Pixabay

Demontování kliky

I když to není nejlepší způsob, úplné odstranění kliky otevření dveří také brání. Na paměti byste ale měli mít to, že pokud má někdo zájem dveře otevřít, s dostatečným úsilím a s provizorními nástroji to dokáže i bez kliky.

Ocelová západka

Západka je malé ocelové zařízení, které lze namontovat na rám dveří, kde je připevněn zámek. Funguje na principu dveřního řetízku. Tato metoda je bezpečnější, než se spoléhat na sadu šroubů na zadní straně dveří.

Zdroj: Bob Vila

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]