Ukázalo se, že mnoho lidí používá pračku celý život špatně. Vyvarujte se nejčastějších chyb

Fotografie: Depositphotos

Podle statistik málokterá hospodyňka dodržuje pravidla, která jsou napsaná v příručce. To tedy znamená i objem věcí, které lze dát do pračky.

Někdy se může zdát, že nemůže být nic jednoduššího, než dát věci do pračky, zapnout ji a poté už nic neřešit. Pokud je však tento typ zařízení používán nesprávně, může dojít k poškození. Poškození v pračce snadno předejdete, hlavní ale je, dodržovat těchto pár pravidel. Pračka vám pak bude dlouho dělat radost.

Plnění pračky

Pokud je buben pračky přetížen, rychleji se rozbije, protože jste do něj dali více prádla, než bylo povoleno. V jiné situaci, kdy je nedostatek oblečení, se buben opotřebuje. Jak této věci předejít? Je důležité podívat se do návodu, jakou váhu textilu vaše pračka snese a naplnit ji pouze povoleným množstvím prádla. Takže nejen ušetříte vybavení, ale také jí dáte šanci prát prádlo kvalitně.

Fotografie: Depositphotos

Nepoužívejte aviváž

Pro mnohé je použití aviváže stejně důležité, jako použití pracího prostředku. Zkrátka si bez toho nedokážou představit praní. Existují ale věci, ke kterým by se rozhodně aviváž přidávat neměla, kvůli špatné absorpci látky. Když tkaniny dobře absorbují vodu, je lepší aviváž nepoužívat. Zbavíte se tak zatuchlosti a dlouhého sušení prádla.

Dveře pračky

Máte také plíseň na vnitřní straně dvířek tohoto spotřebiče? Ta se objeví, když vzduch a vodu utěsníte v těsně zavřeném prostoru, tedy při zavřených dvířkách stroje. Aby se zabránilo plísni na dvířkách mycího zařízení, je dobré je po praní nezavírat. Zabráníte tak vzniku příznivého prostředí pro plísně a další nepříjemné látky.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: BHG