Přepravní kontejner jako základ pro dům, díky kterému vznikla stylová nemovitost

Přepravní kontejner známe hlavně z lodí a kamionů, jelikož se používá na transport různorodého zboží. Nutno však dodat, že tyto kontejnery mají i další možná využití. Na jedno takové se společně podíváme. Dají se totiž použít ke stavbě domu.

Dům v Austrálii

Kdo by chtěl dům, na který byl použití přepravní kontejner, vidět osobně, ten se musí vydat do Austrálie. To asi nebude pro mnoho lidí reálné, a tak se na nemovitost podíváme alespoň zprostředkovaně. Patří mezi jednu z těch, kde je na první pohled vidět, co je základem. Přepravní kontejnery si zachovávají svůj klasický tvar a vzhled, a jsou pouze natřeny tmavou barvou.

Nádech kontejnerového bydlení je i uvnitř

Zatímco většina stěn má klasické omítky, jsou zde i prvky, kde je zachován fakt, že jde o takzvané kontejnerové bydlení. Uvnitř jsou jasně viditelné části kontejnerů, kde byl zachován jejich původní design. Opět šlo pouze o jejich úpravu v tom směru, že byly natřeny bílou barvou, aby ladily s celkovým nádechem celého interiéru.

Dostatek světla v každé místnosti

K použití jako základ domu musely být přepravní kontejnery také mírně modifikovány. V tomto případě tím způsobem, že zde vznikly potřebné stavební otvory, které slouží jako okno. Ta jsou klasicky zasklena a tak nabízejí jak dostatek světla, tak nabízejí i možnost větrání.

Kov, ale i dřevo

Základem tohoto domu je tedy kov, jelikož právě ten je tím materiálem, ze kterého se každý přepravní kontejner staví. Určitý smysl pro odpovědnost, pokud jde o výběr materiálů, je však patrný při pohledu vzhůru. A to proto, že zde najdete několik dřevěných nosníků, které drží střechu.

Nejenom, že lze v tomto případě ocenit použití přírodních materiálů, ale je třeba říci, že využití dřeva přidává celému interiéru na kráse a útulnosti.

Bydlení i pro vás

Unikátní je na tomto domě to, že je určený k takzvaným krátkodobým pronájmům. Jak se bydlí ve vysloužilých kontejnerech, si tedy může vyzkoušet skutečně každý. Ale jeden háček to samozřejmě má, a tím je to, že musíte do zmíněné Austrálie.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]