Autobus přestavěný v dvoupatrový pojízdný dům nabízí 3 malé dětské pokojíky. Své místo má i kočka

Fotografie: Jindřich Běťák / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ať už si každý říká o malých domech nebo jiných atypických příbytcích cokoli, většinou nejsou zrovna vhodné pro větší rodiny. Obvykle se takto usadí jen pár, maximálně rodiče se dvěma dětmi.

Taková skupinka může v pojízdném domově celkem prosperovat, ale více osob bude mít asi vážné problémy. Jiná situace nastane, pokud vezmou věci do vlastních rukou. V roce 2020 si tak musel jeden upravený autobus poradit s nároky rostoucí rodiny svého majitele. Už tak poskytoval oddělené spací prostory pro 3 děti. Bylo však potřeba více ložnic, protože rodina se zkrátka rozrůstala. Najde však přidat moc na délce, proto se domácnost musí rozvinout nahoru.

Autobus, který má i půdu

Je však třeba brát v potaz váhu a výdrž materiálu. Autobus tak jednoduše získal půdu, která nabídla další dvě ložnice, oddělovací přepážky a také prostor na hraní. Ve druhé fázi byly uzavřeny přední dveře a vylepšen celý interiér. Pohovka pro cestující dostala jinou koncovku, má teď tedy tvar písmene L. Řidičova kabina je kompaktnější. Veškeré sedačky mají pod polštářem bezpečnostní pásy stejně jako spodní úložné prostory. Celý autobus má nábytek z IKEA.

Sporák je na plyn, nechybí velká lednice ani myčka nádobí. Podle toho, jaká část dne zrovna je, se může obývací pokoj změnit na salonek, třídu pro domácí výuku dětí nebo jídelnu. Děti byly původně učeny doma, matka je ale nyní chce od-učit. Chodba má tři uzavřené palandy, přístavba nahoře nabízí ještě 3 malé pokojíky. Na druhé straně je koupelna s kompostovacím záchodem, malým dřezem a vydlážděnou sprchou. Zbývá zde i něco z původního autobusu.

Přístup k motoru i pro kočku

Zrcadlo, kterým měl řidič původně přehled o dění v autobuse, se dostalo právě do koupelny. Ložnice rodičů je vzadu, včetně velké postele. Poskytuje i další prostory a také přístup k motoru. Je zde i pokojíček pro kočku, kde má i záchod. Jsou to detaily, kterým v běžné domácnosti nevěnujete moc pozornosti. Když však žijete na cestách, zakopávali byste o to každý den. Je tedy potřeba propracovat každý detail denního provozu takové domácnosti.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]