Přírodní hnojivo z banánů vrátí život uvadajícím rostlinám

Rostliny v našich bytech a domech jsou nejen krásnou dekorací, ale také kouskem přírody u nás doma. Přírodní hnojivo je proto nutností. Není se proto čemu divit, že toužíme po tom, aby byly co nejkrásnější, a pomáhaly tak vytvořit příjemnou atmosféru.

Bohužel se často stává, že rostlina, která byla při nákupu obsypána květy, nám doma během několika týdnů opadá a znovu kvést se jí už nechce. Dnes vám ale přinášíme jednoduchou radu, jak vašim rostlinám vrátit zdraví a krásu. Bude vám k tomu stačit obyčejný banán.

Výživný roztok z banánů

Je známo, že banán obsahuje mnoho nejrůznějších vitamínů a minerálů, které prospívají lidskému zdraví. Stejně dobře ale prospívá i zdraví rostlin. Stačí banán jednoduše rozmačkat vidličkou a vzniklou směs poté smíchat s přibližně dvěma sty mililitry vody. Následně roztokem rostlinu zalijte jako obyčejně. Pokud se vám nechce použít samotný banán, stejně dobře vám poslouží banánová sluka. I slupka je totiž bohatá na nejrůznější minerální látky, především fosfor, draslík, dusík a hořčík, které rostliny ke svému růstu potřebují.

Výživný roztok z banánové slupky

Banánovou slupku můžeme využít několika různými způsoby. Jednoduchý způsob spočívá v jejím usušení, nejlépe venku na sluníčku, a následném nakrájení na malé kousky. Jednu čajovou lžičku takto nakrájené banánové slupky poté přelijte dvě stě mililitry vroucí vody a po vychladnutí vzniklým roztokem své rostliny  zalijte. Pokud nechcete slupku sušit, můžete zvolit druhý způsob.

Banánovou slupku vložte do sklenice a zalijte ji litrem vody. Takto nechte odstát přes noc a ráno roztok zřeďte novou vodou v poměru jedna ku jedné a použijte k zalévání. Oba způsoby zalévání za pomocí roztoků z banánové slupky se doporučují aplikovat přibližně jednou měsíčně, během kvetení či v případě nemoci rostliny častěji. V neposlední řadě lze banánovou slupku, ihned po konzumaci banánu, potřít listy rostlin, které si z ní tímto způsobem absorbují užitečné látky.

Fotografie: Pinterest