Přírodní materiály jako osvědčený stavební materiál i v moderní době

I když se stále objevují nové a nové materiály určené na stavbu domů, mnoho lidí nedá dopustit na klasické přírodní materiály. Dokonce se ukazuje, že v mnoha ohledech mohou být lepší než současné moderní možnosti. Přírodní materiály přitom nejsou při stavbě nemovitostí žádnou novinkou. Dříve se z ničeho jiného nestavělo.

Unikátní dům je toho příkladem

Že se dají přírodní materiály použít i na stavbu současného domu, to potvrzuje tato nemovitost. Byla navržena v roce 2000 profesionály z Miller Architects Ltd. z Montany a hned po zhotovení bylo jasné, že tento dům se bude vymykat všem současným standardům. Primárně proto že ukazuje, že přírodní materiály se dají použít i v současné době.

Hlavně kámen a dřevo

Když se na tento dům podíváme blíže, zaujme hlavně tím, že byly použity dva klíčové přírodní materiály. Tím prvním byl kámen a tím druhým bylo dřevo. Jde tedy o tu kombinaci materiálů, které byly při stavbách nemovitosti používány i v minulosti. A velmi se osvědčily. I proto nechtěli architekti z Miller Architects Ltd. dělat kompromisy a využili to nejlepší, co příroda nabízí.

V souladu s přírodou

To, že jsou použity přírodní materiály, je v souladu s přírodou samo o sobě. Tato nemovitost však ukázala, že kle jít ještě dále. Že se dá využít to, co je vlastně odpadem. Kameny byly použity z míst, kde se dříve těžilo a tak šlo o zcela nevyužívaný materiál. Dále bylo použito takzvané regenerované dřevo. Tedy to, které bylo již dříve někdy využito. Dále bylo z druhé ruky sehnáno i různé vybavení interiéru tak, aby byla celková ekologická stopa co možná nejnižší.

Unikátní kombinace

Výsledkem toho všeho je zcela unikátní dům, který zaujme na první pohled netradiční kombinací. Jak různých materiálů, tak i různých textur, stejně jako různých barev. Dohromady však díky tomu vznikl unikátní celek, který jasně ukazuje, že i ve stavebnictví je návrat ke klasickým materiálům možný.

Fotografie: Miller Roodell