Dům po dědečkovi byl téměř na odpis. Šikovný mladík se vlastnoručně postaral o dechberoucí rekonstrukci

Fotografie: Miloš Hlávka / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Chátrající dům s dvousetletou historií se rozhodl zrekonstruovat vnuk posledního majitele. Nemovitosti dal úplně novou podobu.

Nevyužívanou stavbu po svém zesnulém dědečkovi se mladík rozhodl dát do pořádku a následně ji pronajímat. Většinu prací na domě přitom udělal sám, díky čemuž dokázal udržet pod kontrolou i rozpočet, jak uvádí portál PositiveVibration. Výsledek je obdivuhodný!

Stará chatrč s pevnými základy

Jack Shelly se rozhodl zrekonstruovat rodinné dědictví po svém dědovi – konkrétně starý dům s více než dvousetletou historií. V domě, který Jackův dědeček koupil v roce 1950, rodina vychovala celkem šest dětí a dědeček zde pobýval až do své smrti v roce 2010. Následně tu ale nebyl nikdo, kdo by se domu ujal, a tak dlouhých deset let chátral. Než se ho Jack rozhodl vrátit zpět do života.

Dům ale musel předtím projít rozsáhlou rekonstrukcí, podobně jako více než 140 let starý dům plný unikátních pokladů, jejž zakoupili jistí manželé, o nichž jsme psali na BydlímeÚtulně. Dům neměl žádnou izolaci, okny protahovalo, zapotřebí bylo i nových instalatérských i elektrických rozvodů. Jack však v domě viděl potenciál, který krok za krokem vlastnoručně odhaloval.

Malý domek na kolech: Přes jeho skromnost nabízí elegantní a praktickou terasu i skleník

Chalupa je mezi hosty oblíbená

Jack se do rekonstrukce pustil s jasnou vizí. Stanovil si deadline a s rozpočtem cca 600 000 korun se pustil do práce. Proces proměny domu, jejž chtěl posléze pronajímat na AirBnB, zaznamenával na video, které sdílel se svými sledujícími na sociálních sítích. Za dobu opravy tak získal podporu více než čtyř desítek tisíc lidí, kteří jeho práci fandili, jak uvádí portál SpotlightStories. A konečný výsledek opravdu stojí za to.

Jackův dům je dnes vskutku možné si pronajmout na platformě AirBnB, kdy noc v něm vyjde na cca 3 600 Kč. Dům nabízí moderní zázemí se dvěma ložnicemi, kuchyní se standardním vybavením, dále dvě koupelny. V interiéru i exteriéru se snoubí nové se starým, přičemž své dělá i sympatické okolí malé vesnice Mullinahone, jež leží v divokém Skotsku.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*