Dokonale čisté prádlo se zářivými barvami: Stačí jen 2 lžíce soli. To neznají ani pradleny z hotelu

Fotografie: BydlímeÚtulně

Aby bylo špinavé prádlo zase jako nové, nemusíte nutně kupovat drahé prací prostředky. Pomoci vám může i jedna lžíce obyčejné kuchyňské soli.

Čím větší rodina je, tím víc špinavého prádla se za krátký čas v prádelním koši nahromadí. Zbavit se některých skvrn může být opravdu oříšek. Existuje velké množství speciálních pracích prostředků s nejrůznějšími pracími vlastnostmi. S vylepšením pracích procesů vám ale může pomoci i jedna lžíce obyčejné kuchyňské soli. Přidejte ji příště do bubnu se špinavým prádlem a uvidíte ten rozdíl. Navíc vám pomůže zbavit se i vodního kamene.

Jak sůl v pračce funguje

Málokdo dnes ví, že sůl je vynikajícím prostředkem k odstraňování skvrn. Navíc pomáhá oblečení udržet si jasné barvy a poradí si i s těžko pratelnými a lepkavými skvrnami. Použít ji můžete na všechny druhy znečištění. Od vína, rzi, mastnoty, krve a inkoustu až po plíseň na oblečení. Poradí si dokonce i s nažloutlými skvrnami z potu v podpaží.

Přidejte do prádla polévkovou lžíci soli

Použití soli při praní prádla je velmi jednoduché. Pračku si nachystejte tak, jak jste zvyklí, a do dávkovacích přihrádek dejte běžně používaný prací prášek nebo gel. Do bubnu ke špinavému oblečení předejte dvě polévkové lžíce soli a pračku zapněte na běžný prací cyklus. Sůl dokáže zefektivnit účinnost pracího prášku, který snáz odstraní špínu a další nečistoty z vašeho oblečení.

Fotografie: Pexels

Sůl pomáhá odstranit vodní kámen

Jak dobře je vaše prádlo po vyjmutí z pračky vyprané, ovlivňuje i přítomnost vodního kamene. Pokud vaše voda obsahuje velké množství vodního kamene, sůl si s tím dokáže poradit. V tomto případě ji však nepřidáváte do bubnu k oblečení, ale nasypete jednu polévkovou lžíci soli do přihrádky na prací prášek. Zároveň se doporučuje na začátku nebo během praní přidat aviváž. Již po prvním praní byste měli poznat rozdíl.

Kdy není dobré sůl používat

Sůl byste k praní neměli přidávat ve chvíli, kdy perete hadry nebo oblečení, které mohou být chemicky znečištěné. V takovém případě by mohla zbytková látka ve skvrnách oblečení zreagovat se solí a oblečení by se poškodilo. Takové kousky vždy perte zvlášť a buďte při jejich praní opatrní.

Zdroj: Genialne

Jsem absolvent České zemědělské univerzity a už od malička jsem velký kutil. V podstatě vše, co je možné najít v mém... [Více o autorovi]