Zalévání použitých plat od vajec vodou ušetří spoustu času i zbytečné námahy

Fotografie: Pastorius / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Není na škodu inspirovat se radami starších a zkušenějších, a tak tuto vychytávku posílám dál. Zalít kartonové plato od vajec vodou vám ve výsledku ušetří spoustu času.

Kartonové obaly od vajec mají spoustu využití. Dokážou izolovat hluk, můžete v nich předpěstovávat sazeničky, než je přesadíte do záhonků, nebo pomocí těchto plat zabavit děti a tvořit různá díla. Dobrým způsobem, jak tyto kartonové obaly recyklovat, je zanést je do nejbližšího bezobalového obchůdku, kde vám za ně určitě poděkují. Pokud totiž prodávají čerstvá vejce, mohou se jim hodit. Než se ale rozhodnete tyto obaly vyhodit do koše, chvíli počkejte.

Šetrná recyklace vám ušetří čas

Tříděním odpadu můžete velmi pomoci životnímu prostředí. Většina měst vychází v tomto směru svým občanům maximálně vstříc a popelnice na tříděný odpad tak najdete téměř všude. V ojedinělých případech se však stává, že je cesta ke sběrnému místu na tříděný odpad delší. Abyste si ušetřili zbytečnou cestu k popelnici, naučte se správně plnit nádoby na tříděný odpad. Ve výsledku vám to ušetří nejednu cestu se smetím.

Recyklace kartonových obalů od vajec

Ve chvíli, kdy plata od vajec vyhodíte do koše nebo tašky na papír, zaberou vám téměř veškeré volné místo. Čím větší spotřebu vajec máte, tím více se k popelnicím s odpadky naběháte. Předejít tomuto problému můžete tím, že se naučíte objem těchto kartonových obalů zmenšit. Bohužel tento trik nefunguje na všechny kartony, ale v případě obalů od vajec to funguje skvěle. Stačí jednoduše plato naplnit vodou a nechat minutu odstát.

Fotografie: Freepik

Kartonové plato nasaje všechnu vodu, rozmočí se a vy ho pak snadno zmačkáte do kuličky. Tuto kuličku potom vhodíte do koše nebo tašky na papír, kde vám zabere jen minimum místa. Tento jednoduchý trik vám ušetří opravdu spoustu času. Čím méně prostoru zabere váš odpad v tašce nebo koši, tím méně místa zabere i v popelnici, kde potom zbude dostatek místa i pro odpadky vašich sousedů. Produkci odpadu můžete také snížit tím, že budete různé obaly používat znovu místo toho, abyste je po jednom použití vyhodili.

Zdroj: Xitrosti

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]