Proč je většina záchodů bílých? Otázka, na kterou zná odpověď jen pár vyvolených

Fotografie: Depositphotos

Toaletu má doma úplně každý člověk, pokud tedy někdo nepreferuje spíše suchý záchod. Záchodová mísa se však vyrábí primárně v bílé barvě a mnoho lidí ani netuší, proč tomu tak je.

Díky toaletě mají lidé jednodušší a také mnohem komfortnější život. Jakmile někdo vymýšlí nový domov, který teprve bude stavět, vždy jsou určité priority, na něž nesmí zapomínat. Jednou z nich je také koupelna a záchodová mísa. Jakmile totiž dojde na vybírání nové toalety, můžete si všimnout, že jsou nabízeny primárně v bílé barvě.

Barevný nábytek i sociální zařízení

V dnešní době existuje velké množství kamenných obchodů i e-shopů, které se zaměřují přímo na sociální zařízení, vybavení koupelny a doplňky pro koupelnu. Pokud jste se ještě nikdy o tyto produkty nemuseli zajímat, možná jste si ani nevšimli, že jsou nabízeny hlavně v bílé barvě. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, proč tomu tak je.

Jednoduchý úklid díky odolnému materiálu

Možná vás hned jako první napadne, že bílý záchod, vana nebo sprchový kout se bude mnohem hůře uklízet. Na bílé barvě je ihned všechno vidět, a proto je potřeba koupelnu uklízet mnohem častěji než jiné místnosti. O tento důvod se ale nejedná v případě bílých toalet. Ty jsou totiž vyrobeny z porcelánu, což je velmi odolný a tvrdý materiál. Díky tomu se toaleta čistí mnohem lépe.

Toaleta získává typickou bílou barvu při výrobě ve vysokých teplotách. V e-shopech a kamenných prodejnách si můžete všimnout také jiných barev, ale jejich výroba je mnohem nákladnější. Náklady se poté projeví i na prodejní ceně, a jejich koupi si tak rozmyslí mnoho lidí, kteří záchod v jiné barvě než bílé nepotřebují.

Fotografie: Freepik

Barvy působí na lidské emoce

Barvy výrazně ovlivňují lidské emoce, a proto si mnoho lidí dává záležet na tom, jaké barvy si dají do určitých pokojů. Díky tomu mají například v ložnici útulno a velice příjemné prostředí. Bílá barva na většině toalet působí čistým dojmem, a proto se používá i do nemocnic, kde je potřeba udržovat sterilní prostředí.

Bílá barva je ideální do koupelny

Při výběru nové toalety nebo jiného zařízení do koupelny se vám může stát, že narazíte i na černé vybavení nebo na křiklavé barvy. Tmavé barvy působí v koupelně velice negativně a výrazné barvy v koupelně nevytvoří pocit svěžesti. Jestliže tedy chcete mít záchod, který bude vypadat čistě a svěže, zvolte bílou barvu.

Jednoduchý výběr ostatních doplňků

Velikou výhodou bílé barvy je to, že se k ní hodí téměř jakákoliv jiná barva. V případě, že si pořídíte bílý záchod, jednoduše už poté vyberete jen obklady, podlahu, doplňky a další věci, jež v koupelně potřebujete. Jedná se o jakousi klasiku, která se hodí do každé koupelny. Při koupi bílé toalety jistě neuděláte chybu.

Zdroj: Littleupgrades

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]