Proč si pořídit domácí trezor?

Šperky, hodinky, ceniny a hotovost patří mezi předměty, které si lidé do trezorů ukládají nejčastěji. Často však opomínají, že cena majetku není dána jen jeho finanční hodnotou, ale i citovým vztahem k mnoha předmětům. Tu je pak mnohem složitější nahradit.

Trezor často lidé považují za něco, co je určeno jen pro bohaté, protože oni sami přeci doma nic tak cenného nemají. Na to, jak moc se mýlili, bohužel zpravidla přichází až pozdě. Trezory nechrání vaše cennosti jen před odcizením, ale i proti živelným pohromám. Pořízení domácího trezoru je tak skutečně velmi praktické.

Co všechno si můžete do domácího trezoru uložit?

Šperky, hodinky, ceniny a hotovost patří mezi předměty, které si lidé do trezorů ukládají nejčastěji. Často však opomínají, že cena majetku není dána jen jeho finanční hodnotou, ale i citovým vztahem k mnoha předmětům. Tu je pak mnohem složitější nahradit.

Domácí trezor tak nabízí prostor pro uložení rezervy v hotovosti, kterou nechcete mít v bance. Vhodné je do trezoru uložit i akcie, investiční kovy, ale i sbírky. To, že si lidé neuvědomují, jakou hodnotu mají jejich sbírky velice často dokazují zábavní pořady v televizi. Bylo by tak škoda o ně přijít.

Domácí trezory se často používají i pro ukládání předmětů, které mají především citovou hodnotu, jako jsou rodinná videa nebo fotografie. Platí to zejména v případě materiálů, které mají být určeny pouze pro vaše oči.

Nezapomínejte ani na to, že trezor se vám může hodit pro uložení důvěrných dokumentů osobní nebo pracovní povahy. Právě do trezoru ukládají lidé smlouvy, firemní data nebo ale i celé databáze, a to jak v tištěné nebo elektronické povaze. Domácí trezor dokáže ochránit v době vaší dovolené i váš pracovní notebook nebo externí disky. Přeci jen zneužití těchto dat nepovolanými osobami je nejen nepříjemné, ale může být i sankciováno.

Velmi oblíbené jsou pak domácí trezory v rodinách s malými dětmi, protože do nich můžete uložit i nebezpečné předměty, mezi které se řadí i silné léky na předpis, případně i chemikálie, které příležitostně využíváte.

Více než vhodné jsou pak trezory pro uložení různých dokladů, klíčů od vašich nemovitostí, vozů apod. Díky tomu, že se naučíte tyto věci ukládat na jedno bezpečné místo se o ně nebudete muset bát, ale ani je v případě potřeby hledat.

Proč si tedy pořídit domácí trezor?

Skutečnost, že se krade řada z výše uvedených věcí vás možná překvapuje, ale na druhou stranu, kvalitní trezor neposkytuje ochranu jen před nenechavci. Díky kvalitnímu domácímu trezoru můžete uchránit to nejdůležitější před požárem.

Zároveň pak platí, že pokud se rozhodnete pojistit si domácnost neboli vybavení nemovitosti, pojišťovny vyžadují patřičné zabezpečení. V opačném případě byste se mohli dočkat v případě pojistné události výrazného krácení pojistného plnění. Vhodné tak je zvolit trezor bezpečnostní třídy, která odpovídá hodnotě uložených předmětů.

Domácí trezor nemusí být nákladnou investicí

Pokud máte stále pocit, že není domácí trezor pro vás, protože je jeho pořízení příliš nákladné, měli byste vědět, že velmi dobrou službu vám může poskytnout i levný domácí trezor. Tento typ trezorů je vhodný pro uložení cenností nižší hodnoty, tomu je uzpůsobena i menší konstrukce trezoru. Jedná se o trezor, který můžete uložit do skříně, peřiňáku apod., důležité je, aby nebyl nechtěným návštěvníkům hned na očích.

Levné domácí trezory mohou mít otvírání na klíč nebo na elektronické zadání kódu. Trezory, které se otvírají zadáním kódu elektronicky jsou napájeny tužkovými bateriemi a lze je tak umístit kamkoli bez připojování k rozvodné síti.

Sponzorovaný článek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]