Kočky spí vedle majitele kvůli obavám o jeho psychický stav. Jejich empatie je ukázková

Fotografie: MisterDesgraciao / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Přestože zvířata neovládají slova, často se snaží s lidmi komunikovat vlastním způsobem. Nejvýmluvnější jsou jejich výrazy. Naučte se rozumět, co vám mazlíček chce sdělit. 

Život se zvířaty je vždy obohacující a naplněný radostí a láskou. Pokud máte doma kočku, možná jste si všimli, že se určitým způsobem snaží s vámi prostřednictvím svého chování komunikovat. Kočky většinou spí poblíž svého majitele, protože je jim jeho přítomnost velmi příjemná. Pokud však kočka spí u vašich nohou, snaží se vám předat zásadní zprávu. Rozpoznejte poselství, které vám chce vaše kočka sdělit.

Proč spí kočka u nohou majitele

Kočky si lehají k nohám svého majitele, aby měly větší pozornost a cítily vaši blízkost. Jedním z důvodů, proč tuto pozornost vyžadují, je, že se vás snaží udržet v bezpečí. Kočky mnohem snadněji a dříve vycítí možné nebezpečí a rychle vás na něj mohou upozornit a v případě potřeby vás začít bránit. Pokud kočka spí u vašich nohou, můžete se i vy cítit více v bezpečí.

Kočky vycítí náladu majitele

Kočky dokážou dokonale rozpoznat náladu a rozpoložení svého majitele. Údajně také dokážou auru vidět, a proto pokud spí u vašich nohou, nejspíš si všimli, že jste podráždění, naštvaní, unavení nebo prožíváte fyzickou bolest. V každém případě je jejich přítomnost velmi přínosná, protože jejich vrnění se ozývá na léčivé frekvenci.

Je dobré pouštět kočku do postele?

Nejspíš nejste schopni zabránit tomu, aby vám kočka neustále lezla do postele. Pokud s ní v posteli spáváte, měli byste znát všechna pro a proti. Značnou výhodou je skutečnost, že přítomnost kočky v posteli přináší svému majiteli větší pocit emocionálního a fyzického bezpečí pro oba. Bezprostřední přítomnost kočky také pomáhá snížit stres a úzkost. Váš spánek tak ve výsledku může být klidnější a posilující. Kočky, které spávají se svými majiteli, jsou také přítulnější.

bílá kočka
Fotografie: Pixabay

Na druhou stranu jsou kočky aktivnější zpravidla v noci. Váš denní a spánkový režim nemusí vaší kočce zcela vyhovovat, a tak se namísto toho může snažit vás v průběhu noci budit ke hře nebo brzy ráno vyžadovat vaše probuzení. V takovém případě se kvalita vašeho spánku výrazně snižuje. Kočky je také mnohem náročnější navyknout na nějaká pravidla než psy, které je možné s trochou trpělivosti vycvičit.

Na co byste neměli zapomínat

Pokud svou kočku pravidelně vypouštíte na zahradu nebo se vám čas od času zatoulá, měli byste po jejím návratu domů dbát na řádnou hygienu. Venku může kočka přijít do styku s dalšími kočkami a domů přinést blechy nebo různé nemoci. Aby pro vás byla přítomnost kočky přínosem, je potřeba udržovat ji v nejlepším zdravotním stavu. Proto ji pravidelně odčervujte, očkujte a choďte na preventivní prohlídky.

Zdroj: PetMD

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]