Profesionální uklízečka prozradila, jak si výrazně usnadnit úklid koupelny

Každotýdenní úklid místnosti, kterou je koupelna, s sebou nese spoustu nepříjemných povinností. Řadu z nich ale zanedbáváme nebo odkládáme a hromadí se nám tam špína, která se poté ještě hůře odstraňuje. Pokud bojujete u vás v koupelně se zanesenými kachličkami, matným vzhledem umyvadlových baterií nebo zápachem, který ne a ne odstranit, inspirujte se těmito tipy, jak uklízet snadno a efektivně.

Dlaždice bez lesku

Když máte novou koupelnu, nemůžete se vynadívat na nádherně lesklé dlaždice. Již po pár měsících na nich ale začne být patrný usazený vodní kámen, který jim dodává nehezký matný vzhled. Jak se jej zbavit účinně a bez nutnosti používat agresivní chemické přípravky?

Chcete-li vyčistit koupelnové dlaždice, připravte si čisticí roztok smícháním stejného podílu mýdla a octa v misce s teplou vodou. Směs řádně rozmíchejte, aby se jednotlivé komponenty dobře propojily a pomocí houbičky nanášejte na zašlé dlaždice. Poté smyjte teplou vodou a uvidíte ihned rozdíl. Žádné drhnutí, ani používání chemie.

Zapáchající koupelnové rohože

Rohože jsou praktické, jelikož chrání podlahu a poskytují příjemný komfort po sprchování. Bohužel, pod nimi se často hromadí špína a bakterie, které nejsou na první pohled vidět, ale později mohou vytvářet plíseň a vydávat nepříjemný zatuchlý zápach. Jak tyto gumové rohože účinně čistit?

Chcete-li odstranit špínu a bakterie z protiskluzových gumových rohoží, smíchejte jedlou sodu v poměru 2:1 s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. S pomocí této pasty a hadříku poté rohože čistěte a na závěr je opláchněte ještě trochou octa, který skvěle neutralizuje zápach. Nakonec vše omyjte teplou vodou a nechte řádně proschnout, než je opět položíte na podlahu.

Fotografie: Pixabay

Plíseň na sprchovém závěsu

Jestliže nemáte sprchový kout, je poměrně dobrou variantou používat u vany sprchový závěs. Tak zabráníte šplíchání vody všude okolo, a ušetříte si spoustu práce s následným vytíráním. Málokdo si ale uvědomuje, že i sprchový závěs potřebuje pravidelnou údržbu. V jeho záhybech se často shromažďují bakterie a plísně, které je nutné pravidelně odstraňovat. Jak na to?

Chcete-li odstranit plíseň ze sprchového závěsu, smíchejte půl sklenice soli s litrem vody a namočte závěs do kbelíku s tímto roztokem asi na hodinu. Dělejte to alespoň jednou měsíčně, abyste zabránili budoucímu růstu plísní.

Zaschlé kapky na skleněném povrchu

Ať už jde o sklo sprchového koutu, nebo třeba i zrcadla či jiné doplňky, zaschlé kapky vody a různých přípravků nejsou nikdy pěkné. Udržovat sklo ale stále v perfektním stavu je poměrně náročné. Vyzkoušejte tyto tipy, které vám práci usnadní. Do stříkací nádoby vymačkejte čerstvou šťávu z několika citronů a tu poté nastříkejte na zaschlá místa.

Fotografie: Pixabay

Kyselina citronová velmi šetrně rozpustí usazeniny a dodá sklu opět lesk. Podobně lze do rozprašovače připravit směs s použitím jedlé sody, horké vody a trochy octa. Nastříkejte ji na sklo a nechte asi 15 minut působit, poté setřete vlhkým hadříkem a je hotovo.

Úvodní Fotografie: Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]