V netradičním domově se žije jako v nebi. Staré letadlo pořídila za pouhých 43 000 Kč

Fotografie: Richard apple / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Zjistěte, jak se ženě jménem Anne podařilo proměnit staré letadlo v pohodlný a útulný dům, který je dnes inspirativním a neobvyklým bydlením.

Každý má jiné představy o svých vysněných domovech. Někdo by rád bydlel v Hollywoodu v moderní vile, někdo zase v chatce na samotě u jezera. Jak se ale říká – sto lidí, sto chutí, a lidé přicházejí stále s podivnějšími sny o bydlení. Tato žena si například splnila svůj sen tím, že si dokázala předělat staré letadlo ve svůj vysněný domov. Přátelé ji neodsuzují, naopak ji podporují a užívají si její radost s ní.

Žena žije pro svůj sen

Anne si plnila sen od roku 1994, kdy koupila staré letadlo za pouhých 2 000 dolarů (cca 43 000 Kč). Její nápad však nebyl letadlo pouze opravit a nechat ho létat po obloze, ale přeměnit ho na pohodlný dům s veškerým komfortem, který potřebovala. Důležitým rozhodnutím však bylo, kam letadlo umístit, tedy kde zůstat bydlet, neboť ve zrekonstruovaném stavu není možné letadlem pohybovat.

Retro, nebo moderní?

Po mnoha letech usilovné práce a utracení kolem 30 000 dolarů (asi 641 000 Kč) se jí to podařilo. Výsledkem je třípokojový dům s obývacím pokojem, kuchyní, koupelnou a prádelnou. Interiér je zařízený starožitným nábytkem, který dodává domu retro vzhled a dokonale ladí se stářím letadla. Anna zde má opravdu všechno, co potřebuje k životu, a žije tak svůj sen. Letadlo stojí v lese, takže pohoda a klid jsou na denní bázi.

Annin domov se zdá být velmi oblíbeným místem pro její rodinu a vnoučata, která se baví a hrají si na palubě letadla. Celkově je toto jedinečné bydlení spojení retro stylu s moderním životním prostředím a dokazuje, že kreativita a trpělivost mohou vést k neuvěřitelným výsledkům.

Ale nejde jen o vzhled, Anne si také musela poradit s praktickými výzvami, jako je údržba letadla. Musela najít způsob, jak zajistit přístup k letadlovému trupu, aby mohla udržovat svůj domov v dobrém stavu. Musela také zajistit, aby voda a elektrické připojení byly dostupné. Ovšem ať už to byly jakékoli výzvy, Anne je dokázala překonat a dnes si užívá svého neobyčejného domova. Pro ni to nebyl jen projekt, ale splnění snu, které jí dodalo novou energii a motivaci.

Je to opravdu inspirativní příběh, který nás učí, že pokud si stanovíme cíl a usilovně na něm pracujeme, můžeme dosáhnout neuvěřitelných výsledků. A když jsou naše cíle neobvyklé, můžeme také inspirovat ostatní tím, že ukážeme, jak lze přeměnit nemožné na možné. Stačí jen chtít a věřit.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]