Vůně domácí aviváže se s tou kupovanou nedá vůbec srovnat. Už žádná chemie z obchodu, příprava je snadná

Fotografie: Depositphotos

Výsledkem praní je dokonale a čistě vyprané prádlo. Aby vaše oblečení ještě navíc krásně vonělo, používá se při praní aviváž. Pomocí tohoto postupu si doma můžete vyrobit vlastní.

Není lepšího pocitu než smět si obléct nádherně vyprané, měkké a voňavé oblečení. Vůně oblečení vás při použití kvalitní aviváže může provázet celý den. Po celý den se tak můžete nechat konejšit příjemnou vůní domova, která pro vás může mít relaxační a uklidňující účinky. Abyste nemuseli utrácet peníze za drahé aviváže, jež jsou často plné chemie, vyzkoušejte tento jednoduchý postup a vytvořte si vlastní. Ušetříte tím nejen své peníze, ale i životní prostředí.

Proč je lepší aviváž bez chemie

Výběru pracích prostředků byste měli věnovat zvláštní pozornost. Vyprané oblečení je po celý den ve styku s kůží a některé chemické látky mohou s vaší pokožkou špatně reagovat. Přestože vám na první dobrou prací prostředky sedí, mohou se při pocení nebo jiné změně vašeho zdravotního stavu dostavit alergické reakce nebo vyrážky. Čím méně chemických látek budete používat, tím větší ochranu před škodlivými látkami budete mít. Dětská pokožka bývá k těmto přípravkům ještě citlivější. Naštěstí si můžete jednoduše vyrobit vlastní aviváž.

Co budete k výrobě aviváže potřebovat

Výroba vlastní aviváže je opravdu jednoduchá. Vše, co k její výrobě budete potřebovat, totiž najdete doma. Pro výrobu vlastní aviváže si připravte 10 g jedlé sody, 150–200 ml horké vody, 800 ml jablečného octu a 20 kapek libovolného esenciálního oleje. Smícháním těchto ingrediencí získáte aviváž za pár korun a vonět může vaší oblíbenou vůní.

Fotografie: BydlímeÚtulně

Jak si aviváž vyrobit doma

Postup přípravy aviváže je velmi snadný. Připravujte ji ve větší nádobě nebo v kyblíku o objemu alespoň 3–6 litrů. Směs totiž může během přípravy napěnit a zvětšit svůj objem. Předejdete tak jejímu možnému rozlití. Nejprve v kyblíku smíchejte jedlou sodu s vodou a jablečným octem. Vše míchejte tak dlouho, dokud vám nezmizí veškeré bublinky. Jakmile máte směs umíchanou, přelijte ji do láhve, kde ji budete skladovat. Poté přidejte pár kapek esenciálního oleje a výsledný přípravek v láhvi dobře protřepejte.

Jak aviváž při praní používat

Před každým praním je doporučováno přípravek v láhvi pořádně protřepat, aby se všechny složky spojily a nezůstávaly na dně láhve usazeniny. Do přihrádky pračky během praní přidejte čtyři polévkové lžíce aviváže a užívejte si po vyprání nádhernou vůni svého oblečení. Aviváž skladujte v temnu a chladu libovolně dlouhou dobu.

Zdroj: Onegoodthingbyjillee

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]