Prostředek na mytí nádobí může být univerzálním pomocníkem v domácnosti. Většina lidí o tom ale neví

Fotografie: Freepik

Existuje hned několik způsobů, jak můžete využít klasický prostředek na nádobí. Je to víceúčelový pomocník, který vám pomůže třeba odstranit skvrny od červeného vína.

Možná pravidelně myjete nádobí klasickým prostředkem na mytí nádobí. Přemýšleli jste někdy nad tím, že jej můžete využít i jinak? Pravděpodobně ne, ale skutečně je to možné. My vám nyní přinášíme několik možností, jak se z běžného čisticího prostředku na nádobí může stát opravdu univerzální pomocník.

Odstraní mastné skvrny a skvrny od vína

Čas od času na něčem bojujeme se skvrnami. Jedny z nejodolnějších skvrn jsou mastné skvrny, se kterými je opravdu složité bojovat. Protože prostředek na mytí nádobí však má sám o sobě v popisu práce právě rozpouštět mastnotu, tak je ideálním prostředkem, který můžete použít na mastné skvrny. Jednoduše stačí jedna až dvě kapky tohoto čisticího prostředku na problematické místo a k odstranění mastnoty použijte již odložený zubní kartáček. Pokud přidáte peroxid vodíku, můžete takto čistit i skvrny od trávy z oděvů.

Fotografie: Freepik

Mezi další velmi odolné skvrny patří nepochybně skvrny od vína. Červené víno může způsobit opravdu nepěknou skvrnu, kterou jen tak neodstraníte. U takových skvrn doporučujeme k mycímu prostředku na nádobí přidat ještě jednu lžičku mýdla a šálek peroxidu vodíku. Použijte čistou mycí houbu, kterou roztok nasajete a následně vlijete přímo do skvrny. Nechte chvíli působit a poté propláchněte studenou vodou.

Šmouhy na oknech a zrcadlech

Mycí prostředek na nádobí můžete použít také na okna a zrcadla. Vezměte si třeba příklad, kdy je zrcadlo v koupelně klasicky postříkáno třeba vodou s mýdlem. Abyste kapičky odstranili, aniž by vznikly šmouhy, můžete použít právě prostředek na nádobí, který si nastříkáte na suchý hadřík a zrcadlo jím vyčistíte.

Vytvoříte i ledový obklad na zranění nebo bolesti

Léčbu řady zranění nebo bolestí je vhodné podpořit ledovým obkladem. Pokud si chcete udělat opravdu komfortní ledový obklad, můžete k tomu využít právě prostředek na nádobí. Budete potřebovat vzduchotěsný vak či sáček, do kterého nalejete právě mycí prostředek. Následně jej dáte do mrazničky. Vtip je v tom, že nikdy úplně nezmrzne, a tak je po vyndání z mrazáku pružný a ideálně poslouží jako ledový obklad, protože se přizpůsobí tělu.

Zdroj: Goodhousekeeping