Prostý papír a trocha zručnosti stačí k vytvoření úžasné vánoční dekorace

Fotografie: Freepik

Vánoce si samozřejmě žádají hezkou a bohatou výzdobu. Ne každý má ale možnost pořídit si třpytivá světýlka nebo všelijaké girlandy. Vánoční výzdoba však nemusí být jen kupovaná. Můžete si ji vyrobit i jen s použitím obyčejného papíru a trochou vaší šikovnosti.

Zkuste si s pomocí tohoto návodu vyrobit hezký dekorační stromek, který vám atmosféru Vánoc zprostředkuje úplně stejně jako jiné drahé ozdoby.

V rukou zkušeného člověka lze obyčejný list papíru přeměnit na takto hezký výrobek. Nepotřebujete žádné lepidlo, ani provázky, postačí vám vaše zručnost, nůžky a barevný papír. Výroba vám nezabere více než 5 minut. Jak na to?

Přesnost je důležitá

Základem hezkého vánočního stromku je zelený papír. Můžete použít jakýkoliv který se vám bude dobře ohýbat. Musíte mít na paměti, že výška stromku z papíru bude odpovídat listu složenému na polovinu. Z listu A4 se tak dá vyrobit buď jeden větší, nebo dva menší stromky.

Nejdřív si vytvořte z A4 čtverec. Poté jej přehněte na polovinu, opět jej rozložte, otočte o 45 stupňů a znovu ohněte. Takto pokračujte, dokud nebudete mít jasně vyznačeny 3 hlavní rýhy na papíře. Jakmile máte rýhy jasně vyznačené, můžete papír složit do tvaru diamantu. Díky dobře vyrýsovaným záhybům to půjde snadno.

Už jen pár kroků a máte hotovo

Poté si vezměte pravou a levou volnou klopu, kterou složte směrem doprostřed, aby vám vznikl základ pro korunu stromku. Diamant obraťte, a to samé proveďte i na druhé straně.

Nyní už papír skutečně připomíná stromek. Nadbytečný kousek papíru na konci odstřihněte. Přehnuté klopy stromku lehce rozevřete a prohněte je v půlce, aby se vytvořila dobrá základna pro stojací stromek. To samé proveďte i na druhé straně.

Nyní přijdou ke slovu opět nůžky. Nastřihněte asi centimetrové linie na bocích stromku. Pak už stačí tyto nastřihnuté části přeložit směrem dolů, aby se vytvořil plastický efekt větví. Udělejte to tak na všech stranách stromku a na závěr stromek rozložte a postavte tak, aby sám držel a nepadal. Máte hotovo!