Snadné dekorace do interiéru, za které není nutné utrácet horentní sumy a zvládnete je vytvořit sami

Fotografie: Unsplash

Občas je potřebná ruka odborníka, občas si člověk dokáže poradit sám. Doladit svůj dům do dokonalosti zvládnete sami, i bez zásahu drahého architekta.

Mít útulný a hezký domov se může mnohdy zdát mnohem složitější, než to ve skutečnosti je. Na dokonalou dekoraci není hned potřeba zvát si architekta, zvládnete to sami, rychleji a levněji. Velký vliv na celkový dojem z interiéru mají barvy. Také je potřeba si pořádně promyslet, do jakého stylu chci svůj interiér ladit a nemíchat tak moderní styl s nábytkem a dekoracemi z let minulých. Uspořádání nábytku je také důležitým aspektem, dá se ale velmi vkusně a prakticky vyřešit.

Jednoduché změny, ale i neobvyklé dekorace

Výrazným prvkem každé místnosti jsou rámy. Jedná se o rámy kolem dveří, ale i oken. Ideální je, držet je ve stejném stylu, ovšem není výjimkou si i s tímto prvkem pohrát. K rámům si můžeme barevně sladit i lišty, které jsou umístěny v dolní části každé stěny a opisují nám obvod celého pokoje. Také samotné dveře a okna dodají našemu domovu charakter a styl a nemusí projít složitou rekonstrukcí. Stačí nám jen neobvyklá barva a stanou se výrazným prvkem, který každého zaujme.

Fotografie: Unsplash

Proč se ale při dekoraci „držet při zemi“? Designovým prvkem nám může být i strop. Pokud obložíme strop stejným materiálem a ve stejném dekoru jako jsou lišty, zbavíme se tak dojmu holých zdí a při příchodu zaujmeme nejednu návštěvu. Velký designový prvek jsou také trámy. Nemusíme se již držet pouze těch, které jsou ze dřeva, na trhu jejich široká nabídka, v různém dekoru, ale i v různém materiálovém provedení. Pokud jsme šikovní, tento prvek si můžeme vytvořit sami pomocí prken a naší vlastní kreativity.

Využití prostoru a hra s barvou 

Úspěch  nám také zaručí řada vestavěných regálů. Vytvoří nám příjemný dekor v jakékoliv místnosti a zároveň nám poskytnou velké možnosti úložného prostoru. Můžeme jednoduše promíchávat různé dekorace a vestavěnou plochu mít na omezeném prostoru nebo po celé zdi, vedoucí až ke stropu. Dekorativní prvek, který zvládneme do naší domácnosti přidat sami, jsou lišty. Jsou cenově dostupné a místnosti dodají potřebný dekor a architektonický nádech.

Fotografie: Unsplash

Schodiště je velmi výrazným prvkem samo o sobě. Zajímavý vzhled mu dodáme pomocí sloupků nebo vhodnou volbou zábradlí. Velký efekt dělají také jednotlivé schody, můžeme na ně použít dekorativní nášlapy, koberce nebo i motivační citáty. Vždy záleží na tom, jestli preferujeme moderní nebo tradiční stylizaci. Schodiště ale vždy tvoří velmi výrazný prvek celého našeho domova a proto bychom na jeho úpravy neměli zapomínat.

Zdroj: Redakce