Jak si vyrobit vlastní vánoční ozdoby: 7 jednoduchých nápadů

Někteří již mají možná sváteční výzdobu hotovou úplně, jiní částečně a další zdobení domácnosti teprve čeká. Pokud ještě chcete doladit výzdobu anebo se na ní teprve chystáte, nechte se inspirovat našimi nápady. Použít můžete i staré vánoční ozdoby, pouze jim „obléknout nový kabátek“.

Ručně vyrobené dekorace jsou úžasné a vnášejí do interiéru pozitivní energii. Ne, že by ty kupované byly špatné, ale ty ručně vyráběné mají prostě nezaměnitelné kouzlo.

1. Baňky v novém kabátku

Pokud se vám vaše stávající baňky již nelíbí či neladí barevně s novým zařízením, můžete snadno změnit jejich vzhled. Určitě je nevyhazujte a nemusíte běžet kupovat nové. Staré baňky můžete polepit novinami natrhanými na kousíčky a vzniknou vám tak vintage baňky. Můžete je polepit na kousky nastříhanou jakoukoliv látkou, omotat jutovým provázkem a nebo pomocí sprejů vytvořit mramorový efekt baněk. Jak na mramorové baňky uvidíte ve videu.

2. Další verze baněk

Na staré baňky můžete nalepit knoflíky a ve finále opět použít určitou barvu ve spreji. Pokud baňky nemáte, můžete si je vyrobit z polystyrenových koulí. Opět tyto koule ozdobit jakýmkoliv způsobem. Polystyrenové baňky můžete klidně zabalit do kousku látky a nahoře utáhnout provázkem, zbytek látky ustřihnout – rychlé, snadné a efektivní. Látku můžete použít tutéž, co budete mít třeba ubrus, prostírání či přehoz, ať se vše krásně doplňuje. Polystyrenové baňky uvítají především rodiny s malými dětmi.

3. Romantický svícen ze zavařovačky

Každý má doma ve špíži nějakou tu zavařovací skleničku. Návodů, jak z nich vyrobit svícen existuje nespočet. Také vám jeden přinášíme. Potřebovat budete metalický sprej, čistič na okna ve spreji, zavařovací skleničky.

Skleničky postříkáte leštěnkou, tím zajistíte, že sprej se uchytí jen na některých místech, nikoliv na celé skleničce a vznikne ošuntělý styl. Až barva uschne, skleničku ještě otřete a vložte svíčky. Hurá s nimi na parapet, poličku či komodu.

4.Mini stromečky ze stužek

Potřebovat budete větvičky, stužky, lepidlo, cívku od nití anebo jiný podstavec, hvězdičky či jiné ozdoby na stromeček. Jak na to můžete opět vidět v přiloženém video návodu.

5. Zasněžené šišky

Šišky jsou oblíbenou dekorací o Vánocích. Aby nezanikaly a byly krásně vidět, můžete je poprášit bílými třpytkami. Stačí špičky šišek potřít lepidlem a poprášit, třpytky se na nich uchytí. Nemusí jít pouze o bílou barvu, která imituje sníh. Barevně můžete šišky sladit s dalšími ozdobami.

6. Vánoční strom s růžemi

K výrobě této krásné dekorace je potřeba: květináč, výplň do květináče (nemusí jít pouze o mech, mohou to být třeba kamínky), silnější větev, polystyrenovou kouli, dary přírody – větvičky, lístky apod. Navíc ještě i umělé nebo sušené kytky, oboustrannou lepící pásku a světýlka, která dodají to pravé kouzlo a červenou stužku. Červené růže dodají zelené barvě krásný kontrast. Živá růže by byla lepší, ale dlouho by nevydržela.

7. Dekorace na stůl

Vánoční strom z růžiček krásně doplní i dekorace na stůl. Podle obrázku si snadno domyslíte jak na to… Místo zelené hmoty na aranžování lze použít i bílý polystyrén, který obalíte do zeleného papíru, aby neprosvítal a nekazil dojem. Opět použijte dary přírody – větvičky, plody, lístky, šišky, růži a svíčku.

Obrázky: realhomes