Pomerančová kůra udělá tečku za zapáchající domácností. Bez trouby se to ale neobejde

Fotografie: Veganbaking.net / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Mytí kuchyně a spotřebičů v ní patří mezi nezbytné, avšak často namáhavé činnosti. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si tuto práci usnadnit i bez chemie a drhnutí.

Přestože pomerančová kůra není vhodná k jídlu, ve skutečnosti má širokou škálu využití v domácnosti. Jedná se o velmi aromatickou přísadu, kterou celý svůj domov provoníte. Zároveň je možné ji využít při přípravě pokrmů, nebo dokonce úklidu kuchyně. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zbavte vnitřek trouby veškerého nepříjemného zápachu.

Jak pomerančovou kůru v kuchyni použít

Jediné, co k provonění kuchyně budete potřebovat, je trocha pomerančové kůry. Jakmile skončíte s přípravou obzvlášť aromatického pokrmu, nastavte teplotu trouby na 180 °C a na plech naskládejte kousky pomerančové kůry. Vložte plech do rozehřáté trouby a nechte kuru péct 15–30 minut. Díky tomuto účinnému osvěžovači vzduchu bude celá kuchyně i zbytek vašeho domova plný příjemné citrusové vůně.

Další způsoby, jak provonět místnost pomerančem

Velmi jednoduše si můžete vůni pomeranče vychutnat tím, že hrnec libovolné velikosti naplníte vodou a dáte ho vařit na sporák. Přidejte do něj trochu kůry z pomeranče a chvíli povařte. Celým domem se během chvilky rozlije příjemná sladká vůně. Podle libosti můžete přidat i aromatické koření jako hřebíček, skořici nebo badyán.

Nepříjemné zápach z vysavače odstraní prací prášek. Spojení, které na první pohled nedává smysl, funguje

loupání pomeranče
Fotografie: Pixabay

V zimních měsících je možné pomerančovou kůru nebo tenké plátky ovoce rozmístit na rozehřáté topení. Jak se bude postupně vysoušet, bude docházet k uvolňování jeho vůně do celé místnosti. Jedná se o velmi jednoduchý a efektivní způsob, jak svůj domov provonět jen za pár korun.

Zbavte se zapáchajících bot

Pokud vás trápí nepříjemný zápach linoucí se z vašich bot, využijte citrusové slupky, abyste tento zápach přebili. Stačí kůru z pomeranče nebo jiného citrusu jednoduše vložit do bot a nechat ji nasát všechnu přebytečnou vlhkost spolu se zápachem. Za pár minut kůra vaši obuv dokonale vysuší, a navíc ji příjemně provoní.

Zdroj: Athens Magazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]