Rekonstrukce bytu změnila nemovitost z 60. let k nepoznání

Že může rekonstrukce bytu změnit původní bydlení k nepoznání? Ano, tento příklad vás o tom přesvědčí. Původně se jednalo o byt, který pocházel z šedesátých let. Bylo na něm celkem poznat jak to, že má nejlepší léta za sebou, tak i to, že nemusí úplně dokonale vyhovovat mladé rodině, která v něm chtěla bydlet. A tak byla nutná jeho transformace.

70 metrů čtverečných prostoru

Výhodou tohoto bytu je rozhodně fakt, že není nijak malý a tak jeho samotná rekonstrukce nebyla až příliš spojená s nutností se omezovat a také s nutností jakkoliv výrazně šetřit místo. Přesto došlo k tomu, že několik prvků bylo opraveno tak, aby rekonstrukce bytu celkově otevřela veškeré prostory a interiér mohl působit ještě větším, stejně jako prosvětleným dojmem.

Důraz na oživení interiéru

Původně vypadal tento byt spíše stroze a ponuře a tak bylo třeba ho vylepšit nejenom po praktické, ale i po estetické stránce. Na tom se primárně podepsal Gabrieli Azevedo a Fernanda Lins z kanceláře Matú, tedy z architektonického studia, které mělo rekonstrukci za úkol. Interiéry byly oživeny jak díky použití různých výraznějších barev, tak i celkovým sladěním všech prvků, tak samozřejmě také použitím různých dekorací.

Lehkost a harmonie

Z tohoto bytu tak rázem čiší něco zcela jiného, než z toho, který tu byl před rekonstrukcí. Na každém kroku je cítit určitá harmonie, stejně jako celková lehkost. Té napomáhají i rozměry nemovitosti, ale i použití řady přírodních materiálů, ze kterých jasně dominuje dnes tolik populární dřevo. Použité jsou ale i kovové prvky, stejně jako různé textilní materiály, které pomáhají vytvářet domáckou atmosféru a prostor zajímavě oživují.

Řada netradičních věcí

Zajímavé prvky lze najít třeba v kuchyni, kde je použita celkem nestandardní stěna, jejíž zadní část je použita jako místo, kam se dá pověsit oblečení. Unikáty jsou však k vidění i v ložnici, kde byla dokonce využita přírodní sláma. A potom tu je řada na prvních pohled přehlédnutelných, ale pro mladou rodinu esteticky zajímavých, ale i praktických detailů.

Fotografie: Cris Farhat

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]