Chtěli byste si do bytu pořídit psa? Tato plemena jsou pro to vhodná

Fotografie: Freepik

Ne každý pes vydrží v malém panelákovém bytě, jsou však i taková psí plemena, kterým malý prostor nevadí, ba co více – vyhovuje. Pojďme se podívat, která do této kategorie patří.

Pořídit si psa do panelákového bytu není jednoduchý úkol a mnohdy je to spojeno také s velmi náročnými požadavky na majitele. Panelákové prostředí ovšem může být pro psa stresující, zejména pro taková plemena, která nejsou zvyklá na ruch města nebo mají zvýšenou potřebu běhu či lovu (taková plemena mohou být nejen v malém bytě velmi nešťastná, ale také svým hlukem otravovat život sousedům). Pokud si tedy chcete pořídit pejska do panelákového bytu, vyberte si některé z plemen, která se běžné v těchto podmínkách chovají a jsou na městský styl života navyklá. Zde je deset z nich.

Psí plemena vhodná pro malé panelákové byty

Ve městě i přímo v panelákovém bytě existuje pro psa mnoho věcí, na které si musí zvyknout. Těchto deset plemen se s danými podmínkami velmi dobře vyrovnává.

Kavalír King Charles Španěl

Tento příjemný drobný pejsek se velmi dobře přizpůsobuje životnímu stylu svého majitele. Kavalír je hodné a mírumilovné veselé plemeno vhodné pro jednotlivce i pro rodiny, jedná se však o velmi emocionální zvíře a vyžaduje pozitivní přístup v péči i výchově.

Fotografie: Freepik

Zlatý retrívr a skotský retrívr

Jedním z typických městských plemen psů je zlatý retrívr. Je nejen dobrým strážcem, ale je také velmi společenský a učenlivý. V bytovém prostředí si zvykne, ale je vhodný spíše pro více aktivní jednotlivce, kteří provozují outdoorové sporty, jež s nimi může sdílet. Obdobně příjemným společníkem je také skotský retrívr, který má podobnou povahu a je rovněž velmi aktivní.

Maltézský psík

Drobný chundelatý maltézský psík, jenž je často chován spíše jako líné plemeno. Tento psík je ovšem velmi hravý a má rád společnost člověka. V bytě se mu bude žít dobře.

Vousatá kolie

Vousatá kolie je učenlivý větší pes, který vyhledává společenský kontakt s člověkem. Velmi dobře se trénuje a je emocionálně stabilní a veselá. Má ráda pohyb a je bezkonfliktní.

Čivava

Klasickým panelákovým psem je čivava – krátkosrstá i dlouhosrstá. Obdobně jako u maltézského psíka, i u tohohle hravého a učenlivého plemene mají majitelé tendence je spíše rozmazlovat. Čivava však potřebuje dostatek pohybu.

Francouzský buldoček

Drobný ale pevný pejsek s masivním tělem sice může někdy budit dojem agresivního výrazu, je však velmi přítulný a mírumilovný. Francouzský buldoček je velmi hravý a má rád pohyb, v letních měsících se však kvůli horku často velmi rychle unaví. Ve spánku vydává hlasité zvuky.

Yorkshirský a West Highland white teriér

Teriéři jsou sebevědomí a odvážní psy, přestože budí dojem spíše pejska k rozmazlování. Milují pohyb a jsou velmi vázaní na majitele.

Mops

Přítulný mops je vhodný pro začínající chovatele, hodí se pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Ke svým majitelům si vytváří pouto. Mops má rád pohyb, ale kvůli nízkému těžišti v letních měsících trpí horkem.

Zdroj: PetMD

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]