Rekonstrukce kuchyně změnila tuto místnost k nepoznání. Z retro stylu je moderní

Nové a krásné bydlení je snem každého z nás. Tím hlavním, čím se často začíná v případě stavebních úprav, je rekonstrukce kuchyně. Ta je dnes v podstatě nutností u většiny lidí. Bohužel ne všichni si můžeme dovolit koupit si nový byt či dům, a tak spoustu z nás prostory, které si pořídí, musí před nastěhováním zrekonstruovat. Chceme-li si totiž naše bydlení zařídit a přestavět alespoň trošku podle našich představ, nedá se nic jiného dělat. To byl i případ ženy z našeho příběhu, která se rozhodla zrekonstruovat místnost, ve které trávíme opravdu hodně našeho času – kuchyň.

 

Světlé barvy a prostor

Celkovou atmosféru kuchyně dokáží velmi ovlivnit použité barvy. V současnosti je moderní především minimalistický skandinávský styl, kdy se dává přednost světlým barvám kuchyňské linky, především nejrůznějším tónům bílé a béžové. Přesně takovou kuchyň chtěla i žena z našeho příběhu. Jako další velmi zajímavý prvek se ukázalo být nahrazení některých skříněk kuchyňské linky policemi, na které později žena umístila různé kuchařské doplňky a dekorace. Díky těmto policím se totiž narušila monotónnost a přílišná jednolitost kuchyňské linky a prostor se zajímavě ozvláštnil. K celkovému dojmu čistoty a zároveň prostornosti a elegance celé kuchyně přispívají i bílé stěny a podlaha v decentním a zároveň praktickém tónu šedé.

Barové posezení

V současné době jsou moderní velké kuchyně, často propojené nejen s jídelní částí, ale i s obývacím pokojem. Jako originální dělící prvek mezi kuchyní a jídelnou či kuchyní žena zvolila barový pult. Bar však neslouží pouze jako dělící prvek mezi oběma prostory, ale také jako místo, kam může žena posadit návštěvu, například v době, kdy pro ni připravuje občerstvení. Zajímavé je i umístění baru, který vychází rovnou z pracovní plochy kuchyně, a v případě potřeby tak může posloužit i jako prodloužená pracovní deska.

Spotřebiče

Velmi důležitou součástí každé moderní kuchyně jsou i nejrůznější elektrické spotřebiče, jako je lednice, myčka či trouba. I jejich výběru proto tato žena věnovala velkou pozornost. Nakonec zvolila v současné době oblíbené spotřebiče v nerezu, které se skvěle hodí právě do kuchyně ve světlých barvách.

Kouzlo drobných doplňků

K celkové atmosféře a kouzlu kuchyně velmi přispívají i vhodně a sofistikovaně zvolené doplňky. V tomto případě, jak můžete vidět na jednotlivých fotografiích, například osvětlení, židle či další dekorace, jako jsou obrazy a živé bylinky. Kombinaci bílé barvy s přírodním dřevem a zelení působí velmi příjemně a svěže.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]