Rekonstrukce proměnila starou stodolu v dům s nádherným výhledem do krajiny

Jedním z cílů dnešní architektury je, i pokud se jedná o rekonstrukce, aby domy souzněly s prostředím, ve kterém se nacházejí. Velmi je tento rys akcentován především tehdy, pokud jde o domy, které se nacházejí v horách uprostřed krásné přírody. Jedním z příkladů, jak to udělat je projekt, který vznikl v údolí řeky Adour de Lesponne ve francouzské části Pyrenejí.

Citlivá rekonstrukce s respektem k okolí

Tento zajímavý projekt se nachází se na rovinaté pastvině zasazené do strmého svahu. Z pozemku se tak otevírají krásné výhledy do malebného okolí. Na tomto pozemku se nacházela stará kamenná stodola, která byla pozůstatkem zemědělské minulosti této oblasti.

Architekti se ji v rámci projektu rozhodli přeměnit na  rekreační dům, neboť o ubytování v podobných budovách je v poslední době obrovský zájem. Cílem rekonstrukce bylo přeměnit stodolu tak, aby poukazovala na respekt k lidové architektuře a zároveň byla velmi citlivě zasazena do místního venkovského prostředí, aby byla zachována autentičnost a jedinečný charakter místa. Výsledkem je rozšíření stávající stodoly a vytvoření nových obytných prostor, pokoje pro hosty a společenského pokoje, spolu s jakousi technickou zónou a garáží.

Ubytování ve svahu

K vytvoření nových prostor došlo velmi originálním způsobem, byly totiž vytvořeny ve svahu. Tím nedošlo k žádnému porušení vnějšího charakteru celé stavby a umístění ve svahu zároveň umožňuje ubytovaným hostům kochat se krásnými výhledy, které se z nich otevírají.

Dominantním materiálem v celé stodole je kámen, který je ale v interiérech doplněn o dřevo, které spolu s kombinací starožitně působícího nábytku a dekorací, ale také s vhodně vybraným novým nábytkem, vytváří jedinečnou atmosféru místa. Pokud máte rádi kouzlo starých časů a zároveň vás láká strávit letní dovolenou na klidném místě a relaxovat v srdci krásné přírody, je pro vás ubytování v této přestavěné stodole tou pravou volbou.

Fotografie: Philippe Ruault

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]