Život v ocelové krabici může vypadat neatraktivně. Nápadití manželé svou stavbou dokázali opak

Fotografie: Depositphotos

Kontejnerové domy jsou zejména v Americe velmi populární. A není divu: bydlení je cenově dostupnější než tradiční domy a je možné se nastěhovat rychle.

Bydlení v kontejnerových domech je současný trend. Používají se k tomu přepravní námořní kontejnery. Jsou ocelové a mimořádně odolné, neboť tak byly navrženy. Mají za všech okolností odolat drsným povětrnostním podmínkám. A bydlení v kontejneru je možné i tehdy, když má majitel velmi malý pozemek. Často se totiž kontejnery rozřezávají a staví na sebe – menší základna spolehlivě unese i nadměrně velké patro. A to by u jiných materiálů asi nešlo, píše web PositiveVibration.

Život v sepětí s přírodou

Stavitel Nick s manželkou z Indexu ve státě Washington se pustili do výstavby unikátních lesních chat, které dnes již pronajímají zájemcům přes internet. K tomu slouží společnost Airbnb, jež zprostředkovává krátkodobé i dlouhodobé ubytování. Stavby Nicka a jeho ženy jsou šetrné k životnímu prostředí a nacházejí se v úžasném prostředí: les, řeka, výhled na hory. Zájem o přechodný pobyt v přírodě, ať již kvůli rybaření, turistice, zimnímu lyžování, či jen relaxu při splynutí s přírodou, má hodně klientů.

Mnohým bude možná nápad bydlení v ocelové krabici připadat neatraktivní, avšak po zhlédnutí videa, které Nick umístil na internetu, pochopíte, jak je život v kontejneru úchvatný. Obzvlášť tehdy, zasadí-li se do samého nitra panenské přírody. Avšak dříve než se Nick s manželkou pustili do stavby kontejnerového domu, vystavěli si dřevěný srub ve tvaru „A“ umístěný na stromech. Hledali totiž místo, kde by jako rodina mohli najít propojení s přírodou a dostat se z dosahu každodenního městského života. A to se jim zdařilo v plné míře.

Unikátní kontejnerový dům

Když přistoupili ke stavbě kontejnerového domu, byl Nickův plán velkolepý a také dospěl k velkolepému výsledku. Protože je možné „stohovat“ kontejnery na sebe, Nick to využil a na menší základnu umístil velké patro. A tak se z domu stal nevídaný architektonický prvek již na první pohled zvenčí. Patro poskytuje přízemním prostorám určitý stín a maximalizuje výhledy. Bydlení v kontejneru se osvědčilo.

Nešťastnou babičku mrzela vzdálenost domova od rodiny. Nakonec se usídlila na dceřině zahradě

V patře se nalézají dvě ložnice, každá s vlastní toaletou a umývadlem, parní lázeň, na střeše přízemí najdete luxusní vířivku. V přízemí má dům skvěle vybavený kuchyňský kout s ostrůvkem a jídelním pultem, odpočinkový prostor s elektrickým krbem a televizorem. A samozřejmě příslušenství. A za pochvalné slovo snad ještě stojí unikátní plovoucí dřevěné schodiště připevněné na ocelových tyčích. O tom, že kontejnerový dům může mít luxusnější interiér než byt, jsme na webu BydlímeÚtulně už psali.

V současné době už mají Nick a jeho žena na pozemku šest různých malých chatek, které zpřístupňují na Airbnb. Využívají se zejména v zimním období k lyžování, neboť lyžařský areál je odtud vzdálen pouhých 30 minut. A v létě láká do své náruče řeka i les.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]