Rekonstrukci kuchyně lze zrealizovat i s malým rozpočtem a dokonalým výsledkem

Rekonstrukce kuchyně nemusí vždy znamenat její kompletní výměnu. S omezeným rozpočtem na to musíte jít jinak. Jak? V tom vám poradíme. Rozhodně se nejedná o nic složitého. Stačí se držet těchto postupů a máte jistotu, že i starší kuchyně dokonale prokoukne a bude vypadat jako nová.

Natřete skříňky

Vypadají nevzhledně a nemoderně? Proč kupovat nové, když stačí jenom nátěr. Takový, který bude moderní a který jim za pár korun dá opět dokonalý vzhled. Nebojte se modernějších výrazných odstínů. Budou trendy ještě dlouho. Ideální je zvolit takový odstín, který se vám líbí a bude korespondovat s nádechem celého interiéru.

Organizujte

Zlepšete vzhled své kuchyně tím, že ji zorganizujete. I s malým prostorem zvládnete velká kouzla. Schovejte to, co není tak často používané, vyhoďte již nepotřebné a místo toho nechte tento prostor výrazně prokouknout. Uvidíte, že to stačí. Designová čistota je založena na tom, že dané místo nebude plné všech kuchyňských spotřebičů.

Postavte ostrůvek

Pokud máte dostatečně velkou kuchyň, můžete do ní přidat ostrůvek. Opět platí, že do něho nemusíte investovat velké peníze. Postačí třeba starý stůl, který svépomocí zrenovujete. A v tu chvíli máte hotovo. Když bude mít daný stůl i několik zásuvek, jenom dobře. Získáte další úložné prostory pro méně používané věci.

Použijte šablony

Rekonstrukce kuchyně se neobejde bez toho, že se zaměříte na stěny. Stávající kachle nechte. Stačí je natřít bílou barvou a potom využít šablonu a dát jim zcela originální vzhled. Oproti novým obkladům to vyjde na pár korun. Danou šablonu stačí přiložit na dané místo, vzít menší štětec s barvou a přetřít. Až vše uschne, získáte dokonalé vzory.

Vyměňte osvětlení

Jak proto, že celý prostor výrazně oživí, tak i proto, že celý prostor lépe osvětlí. Obojí jsou cesty, které velmi dobře fungují. Světlá kuchyně s originálními světly bude vždy vypadat moderně. Navíc je světlo i praktické. Při práci dokonale osvítíte nejenom pracovní plochu, což zvýší přesnost a eliminuje i riziko zranění.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]