Rekonstrukci kuchyně lze zrealizovat i s minimálním rozpočtem a úžasným výsledkem

Rekonstrukce kuchyně nemusí být vždy spojena se zcela novým nábytkem. Mnohdy postačí vylepšit ten stávající. A přesně to si řekla žena, která chtěla mít lepší a krásnější kuchyni, ale zároveň neměla dostatek finančních prostředků na klasickou rekonstrukci. A tak se rozhodla ukázat, že i s minimálními výdaji jde udělat něco, co bude každá závidět.

Sundala dvířka od skříněk

Co bylo podle ní to nejhorší na celé kuchyni? Byl to její vzhled. Dvířka od skříněk sice stále sloužila, ale jejich design byl volen v době, kdy ještě byly moderní. Dnes už to bylo zastaralé retro, a tak se rozhodla, že je sundá. Nejlepší by bylo pořídit nové moderní skříňky, ale na to neměla peníze. A tak se rozhodla k tomu, že zvelebí stávající. Komu ukázala výsledek, ten jasně potvrzuje, že se jí rekonstrukce kuchyně povedla.

Nejprve broušení

Byla to náročná práce, ale když viděla výsledek, řekla si, že vše stálo za to. Nejprve sundala stávající dvířka, za kterých bylo nutné odstranit stávající dekor. A tak se žena rozhodla, že je obrousí. Neměla vibrační brusku, a tak musela vše zvládnout ručně. Nebylo to nic lehkého, ale měla jasný sen a rozhodla se, že za ním půjde.

Následovala hnědá barva

Poté už stačilo dvířka od skříněk znovu natřít. Bylo jasné, že zde už nebude zvolen dřevěný dekor, ale zvolí se moderní hnědá barva, která je aktuálně trendy. Koupila pár plechovek v hobby marketech a pustila se do práce. Následně nechala dvířka uschnout, potom nanesla druhou vrstvu a když uschla i ta, mohla se pustit do opětovného namontování.

Stejnou barvou natřela i další části kuchyně

Jelikož jí trocha barvy zbyla, rozhodla se vylepšit i další části kuchyně. Stejným odstínem natřela i ostrůvek, který byl součástí kuchyňského koutu. A výsledek této lowcost rekonstrukce kuchyně? Je naprosto dokonalý. Ostatně posuďte sami. A vyšlo to levně!

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]