Rychle rostoucí rostliny, které potěší všechny netrpělivé zahradníky

Fotografie: Freepik

Pokud jste netrpěliví zahradníci, tak jsou rychle rostoucí rostliny to správné pro vás. Zjistěte, které rostliny lze rychle vypěstovat.

Každý by jistě viděl rád výsledky své práce brzy. Ale většina věcí nejde hned a musí se na ně čekat. To samé platí i u rostlin, u kterých je potřeba si počkat, až výsledek vyroste. Existuje ale možnost, zasadit si rychle rostoucí rostliny. Které rychle rostoucí rostliny lze pěstovat?

Geranium

Půda by měla být dostatečně vlhká, ale pokud se jejich stanoviště nachází v polostínu, tak jim postačí sušší zemina. V období růstu odstraňujte nejlépe nůžkami suché a odumřelé výhonky a listy. Geranium vytváří vcelku velké květy, které mají intenzivní barvu. Vůně je kořeněná. Její velkou výhodou je to, že je mrazuvzdorná.

Fotografie: Pixabay

Plamének

Dorůstá se až tří metrů za rok. Jedná se buď o popínavé keře nebo trvalky. Existuje více než 4 000 druhů této rostliny. Jsou velice oblíbené kvůli barevnosti a rozmanitosti květů. Pokud chcete popínavé keře, tak si pořiďte pro jeho plazení ocelová lana nebo mříže nebo rošty.

Fotografie: Pixabay

Akát

Jeho koruna je do tvaru deštníku a je široká. Listy tohoto stromu na podzim zčervenají a zbarvují se také do žluta. Akát velmi dobře snáší sucho a jeho plody jsou využívány k výrobě koření. Je velmi nenáročný, protože snesou i půdu, která je chudá na živiny. Má rád slunná místa, která jsou krytá před silným větrem.

Brslen japonský

Brslen japonský se využívá velice často jako živý plot. Má krásné, lesklé listy a patří mezi často využívané keře. Roste rychle a je vcelku nenáročný, protože mu nevadí ani písčitá půda. Má rád propustnou, výživnou a spíše vlhčí půdu na závětrných místech.

Fotografie: Pixabay

Pelyněk

Jedná se o nenáročnou rostlinu, která si potrpí na slunných místech bez větru. Pelyňku vyhovuje spíše sušší půda s občasným zaléváním. Jeho pozitivní vlastností je to, že má léčivé účinky. Velmi často se vysazuje v okolí rybníků, podél cest nebo mezi keři.

Jasmín

Jasmín můžete zakoupit buď jako keř nebo jako plazivou rostlinku. Je známo okolo 200 druhů této rostliny. Často se zasazuje v těsné blízkosti zdi nebo plotu. Ke správnému růstu potřebují dostatek světla. Jasmín má krásnou vůni, která se velice často přidává do parfémů.

Fotografie: Pixabay

Polní javor

Polní javor dosahuje výšky 5 až 15 metrů. Lze z něj skvěle vytvořit živý plot a prořezává se velice dobře. Je odolný vůči chorobám a škůdcům. Z čerstvých listů lze vytvořit salát. Tekutina z jarních listů lze používat na štípance od hmyzu.

Fotografie: Pixabay

Břečťan

Nejznámější plazivá rostlina, kterou můžete vidět velice často. Je velmi snadný na pěstování a má rád polostín. Pokud se vám bude plazit po baráku, mějte na paměti, že může snadno zalézt do trhlin ve zdi a zeď poškodit. Na zdi se uchytávají pomocí příčepivých kořínků rostoucích ze spodní strany výhonů.

Černý bez

Nalézt ho můžete i pod názvem kosmatice, bezinky nebo smradinky. Používá se při zbavování toxinů z těla. Má mnoho pozitivních účinků na zdraví. Lze pěstovat jako léčivá rostlina a zároveň okrasná. Dorůstá až do výšky 5 metrů a potřebuje půdu bohatou na živiny a pravidelné zalévání. Má rád slunná místa.

Vistárie

Je velice krásná na pohled, když rozkvete, protože má bílé nebo fialové květy ve shlucích. Pro Vistárii bude potřeba poskytnout pevné podpěry, po kterých se bude šplhat vzhůru. Má ráda pravidelnou zálivku a je potřeba ji vysazovat dál od zdi, aby netrpěla suchem.

Fotografie: Pixabay

Trubač

Keř dorůstající až do výšky 10 metrů. Má širokou korunu a listy ve tvaru srdce. Je trochu dražší, takže se jedná o finančně náročnější rostlinu. Jeho korunu je potřeba vyvázat, aby se nezlomila, protože je oproti zbytku stromu velká.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]