S rekuperační jednotkou již nebudete muset neefektivně větrat v jakémkoliv ročním období

Díky nedostatku vzduchu narůstá uvnitř jakékoliv stavby vlhkost. Ta se projevuje především kondenzací na oknech nebo plísněmi. Teplo a vlhkost poté podporuje vznik bakterií, mikrobů a alergenů. Pořiďte si do Vašeho domova rekuperační jednotku a větrejte efektivně po celý rok bez ztráty tepla.

S rekuperační jednotkou dosáhnete čerstvého vzduchu a zbavíte se hluku z ulice

Rekuperace vzduchu znamená zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu. Vzduch prochází rekuperační jednotkou ven a následně se do místnosti dostává čerstvý vzduch zbavený všech nečistot a alergenů. Díky absenci otevřeného okna Vás již nebudou rušit negativní hlukové vjemy z ulice a budete si moci dopřát zaslouženého komfortu.

Rekuperační jednotky jako pomocník do domácnosti v zimě i v létě

Rekuperační jednotka Vám v zimě řeší problém, jak větrat v zatepleném domě a nepřicházet přitom o drahocenné teplo. V letních dnech funguje rekuperační jednotka přesně obráceně a slouží jako klimatizační jednotka, kde se přiváděný vzduch ochlazuje. V létě se tak vyhnete i otravnému hmyzu, který má jinak v oblibě skrze otevřená okna naše domovy navštěvovat.

Na instalaci rekuperační jednotky myslete již při výstavbě domu

Prvním krokem před instalací rekuprace je rozhodně výběr rekuperační jednotky. Velký výběr rekuperačních jednotek lokálních, nástěnných či podstropních naleznete u společnosti Štorc, která je specialistou v tomto oboru. Umístění rekuperační jednotky je ideální v místnosti, která je nejvíce vzdálená od ložnic a pokojů. Při samotné instalaci je důležité vyvrtat prostupy pro potrubí. Nezapomeňte rovněž na dostatečnou vzdálenost mezi vstupem a výstupem do venkovního prostředí, aby se vzduch nemíchal.