Ojetý návěs kamionu se stal jejich útočištěm. Starší pár ukazuje jak žít doslova bez hranic

Fotografie: High Contrast / Creative Commons / Attribution 3.0 de

Po odchodu do důchodu se přestěhovali do návěsu kamionu, který postupně proměnili v dokonalý domov pro všechny své potřeby. Byl to nejlepší nápad jejich života.

Pro někoho je obtížné nazvat zrovna návěs domovem, ale Clayton a Teresa Balabanovi si prostředí zamilovali. Tento pár totiž vždy doufal, že bude trávit život „na cestách”. Právě po dosažení důchodu si chtěl tento sen splnit. Nebylo však vůbec jednoduché najít vhodný mobilní dům, který by vyhovoval jejich záměru. Oba totiž chtěli mít k dispozici i další možnosti, například motorku. Po dlouhém rozhodování si tedy koupili ojetý návěs a předělali ho sami.

Zcela na míru od kol po strop

Ve srovnání s mnoha sériově i na zakázku dělanými způsoby mobilního bydlení je jejich počin rozhodně odlišný. Hlavně je mnohem větší, což je základní přednost. Celý proces jim zabral 5 let a vyžádal si investici asi 180 000 dolarů (3,9 milionu Kč). Veškeré úsilí a čekání se jim naštěstí bohatě vrátilo. Jakmile byly všechny práce dokončeny, oba zaplavila obrovská radost a nadšení. Zbytek přívěsu ještě změnili na garáž, kde si Clayton uskladnil motorku a veškeré související vybavení.

Teresa chtěla naopak kompletní kuchyni, protože velmi ráda vaří propracovaná jídla a experimentuje. Pro celý návěs platí, že každé místo bylo využito na maximum. Zahrnuje tak všechnu techniku a vybavení, které by kdy mohli na dlouhých cestách potřebovat. Uvnitř postavili i něco na způsob minikina, kde je 75palcová televize s 4K rozlišením a polohovací obrazovkou. Místo je hlavně Claytonovým královstvím, zatímco Teresa chtěla dobrou knihovnu.

Odpočinek i kulturní vyžití

Koupelna i ložnice dovolují perfektní relaxaci, první místnost zahrnuje i vířivku. Dům na kolech je tak dokonalým místem pro zbytek jejich života. A protože ho kompletně navrhli sami, nebudou muset už nikdy nic měnit. Uspokojí je totiž ze všech možných úhlů pohledu.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]