Malé domky pro aktivní babičky – senioři nakupují drobné domy, aby si užili důchodový věk

Nejnovější trend spočívá v tom, že senioři nakupují malé domky, obvykle dřevěné a často na kolečkách, pro svá léta strávená v důchodu. Tyto domy jsou pro ně praktičtější, protože nemusí do vysokého věku splácet hypotéku a rovněž udržovat nadbytečný prostor. Tyto malé domky jsou útulné a plně dostačující pro potřeby starších osob.

Podle 72leté Bette Presleyové ji její malý dům umožňuje žít mimo velkoměsto. Dává přednost klidu, přírodě. Přitom to do města nemá zase tak daleko, kdyby potřebovala k lékaři nebo něco vyřídit. Babičky dávají zkrátka přednost životu na okraji města v malém domku. Podobně je na tom i 61letá učitelka hudby Adele Smithová, která se do malého domku přestěhovala poté, co vylétla ze společného hnízda její dcera a ona zůstala sama. Tvrdí, že obývala stejně malý roh v obývacím pokoji, koupelnu s toaletou, malou ložnici a kuchyni. Dům se ji zdál zbytečně velký a složitý na údržbu. Navíc je fanynkou minimalismu, a tak si splnila svůj sen a žije v malém domku bez zbytečného harampádí. Volný čas raději tráví jinak, než péčí o velký dům. Ku spokojenosti ji stačí malý domek a drobná zahrádka.

Menší dům – méně starostí

Hodně starších lidí se stěhuje do menších domů, aby ušetřili peníze a ještě si užili život. Malé domky jsou skvělou volbou pro seniory, kteří nemají rádi asistované bydlení, jsou zdraví, soběstační. Tyto domky zcela vyhovují jejich fyzickým i duševním potřebám.

Některé moderní domky mají dokonce i hlasové a vizuální asistenty, jež starším lidem připomínají určité věci. Některé domky mají bezbariérový vstup do domu a jsou v tomto duchu i kompletně zařízené. Domky si senioři nechávají většinou postavit k obrazu svému, podle svých potřeb. Ovšem dají se koupit už hotové.

Obrázky: healthyfoodhouse