Šetrné přírodní způsoby, jak zbavit domácí mazlíčky blech a zároveň neutratit horentní sumu peněz

Fotografie: Freepik

Pes je nejlepším přítelem člověka, nelze ale popřít, že zvířátko nedělá pouze radost, ale může to znamenat problém. V letních měsících si mnoho majitelů nejen psů, ale i koček, stěžuje na přítomnost blech.

Existuje ale několik přírodních variant, které vám pomohou nejen s odblešením, ale hlavně s prevencí, aby se blechy do kožíšku vašeho mazlíčka nedostaly. Blechy mohou být velkým problémem, pokud je v kožichu zachytíte, musíte poté dezinfikovat celý byt a to několikrát za sebou.

Zkuste použít banán nebo jablečný ocet

Banán tak to možná nevypadá, ale je skvělým pomocníkem při boji proti blechám. Mnoho lidí tvrdí, že tajemstvím je draslík, kterého má banán spoustu. Ten ničí blechy a proto jím můžete potřít nábytek nebo koberce, zkrátka místa, kde se zvíře nejčastěji pohybuje nebo leží. Ujistěte se, že jste banánovou slupku dali na místo, kam na něj pes nedosáhne, jinak by si na ni pochutnal.

Pokud chcete zabránit tomu, aby se blechy šířily po kožichu vaše kamaráda, zkombinujte jednu lžíci jablečného octa s miskou vody vaše psa. Ocet postupně pronikne kůží a způsobí odumření blech. Použít můžete také čaj z rozmarýnu. Připravte si lžíci nasekaného rozmarýnu, zalijte sklenicí vody a svařte. Nechte kapalinu zcela vychladnout a roztokem opláchněte srst vašeho mazlíčka dvakrát týdně. Nejenže odpudí blechy, ale dodá srsti svěží vůni.

Další přirozenou metodou prevence blech je smíchat pivovarské kvasnice s jídlem, které má pes nejradši. Stejně jako u jablečného octa kvasnice proniknou do pokožky vašeho psa a parazity odradí. Nezapomeňte se ale zeptat veterináře, jaká dávka kvasnic je pro vašeho mazlíčka správná.

Fotografie: Freepik

Nejlevnější způsobem, jak se zbavit blech, je použití vody

Blech se snadno a rychle můžete zbavit pomocí obyčejné vody. Čistota je ten nejlepší způsob, jak se zbavit nejen blech, ale i ostatních parazitů. Je důležité psa pravidelně koupat. Klidně ho nechte máčet se ve vaně naplněné vodou. Přirozeně se opláchne a snadno se zbaví parazitů, protože srst se nebude lepit na vodu.

Důležitá je také prevence proti blechám. V obchodech pro zvířata i v lékárnách dnes najdete spoustu druhů a možností, jak svého psa nebo i kočku ochránit. Jsou různé obojky, kapičky nebo pudry, které působí dlouhodobě a opravdu fungují. Je jen na vás, pro který typ se rozhodnete. Použít můžete také výrobky domácí výroby, jako jsou různé bylinné repelenty.