Pokojové rostliny, které nepředstavují pro domácí mazlíčky nebezpečí

Fotografie: Freepik

Máte doma kočku nebo pejska a rádi byste si oživili interiér? Vyberte si takové pokojové rostliny, které jsou krásné a navíc budou pro vaše zvířecí miláčky bezpečné.

Milovníci domácích mazlíčků a pokojovek stojí často před dilematem, jak tyto dvě své vášně skloubit. A to zejména proto, že některé pokojové rostliny, ač nejsou přímo škodlivé, mohou po požití u zvířat (ale také u malých dětí) vyvolat nepříjemné potíže a někdy i otravu. Proto je v případě, že doma chováte domácí zvířátko a rádi byste měli byt plný zeleně, vždy pečlivě zvážit, která rostlinka je pro něj neškodná. Vybrat si můžete některý z následujících tipů.

Pokojové rostliny vhodné do bytů s domácími mazlíčky

Pokud si nedáte pozor, které pokojovky si do bytu vyberete, můžete se potýkat s četnými problémy, budou-li vašim zvířecím miláčkům dostupné. Zejména v případě, že doma chováte kočku, jež má velmi dobré pohybové schopnosti a dokáže se dostat prakticky kamkoliv, byste měli důkladně posoudit, zda je konkrétní druh pro zvířata bezpečný. Zde je vybráno několik druhů, které do této kategorie spadají.

Fotografie: Freepik

Maranta

Maranta nebo modlivka je tropická pokojová rostlina, která má nádherně barevné velké listy a pomáhá čistit mikroklima interiéru. Pro domácí mazlíčky je nejen bezpečná, ale i prospěšná.

 Sukulenty

Sukulenty jsou rostlinky, které vyžadují minimum péče a málo vláhy. Na rozdíl od kaktusů jsou sukulenty opatřeny trny jenom v malém množství a disponují jimi pouze některé druhy, tudíž se o ně domácí zvířata neporaní, pokud se jich omylem dotknou.

Tilandsie

Obdobně jako sukulenty i tilandsie jsou nenáročné rostlinky, které navíc k růstu nepotřebují živnou půdu. Pěstování těchto vzdušných rostlin je velmi jednoduchý a můžete je klidně nechat vyrůstat ze závěsných nádobek, takže se k nim zvířata nedostanou.

Palmy

Ať už se jedná o velké rostliny s palmovými listy, nebo drobnější kapradiny, jedná se o pokojovky, které jsou pro domácí mazlíčky zcela bezpečné. Tento typ rostlin sice vyžaduje častější závlahu, jsou však krásné a bohaté na pohled.

Orchidej

Orchideje s krásně barevnými květy mohou být sice pro kočky velmi přitažlivé a třeba je přistihnete, jak si s nimi budou hrát. Rozhodně však nemusíte mít strach, že by se vaším domácím zvířátkům něco stalo, budete-li je pěstovat.

Fotografie: Freepik

Pilea či Pachira

Obě tyto rostlinky jsou podle tradičního čínského učení považovány za prospěšné a přinášející domácnosti štěstí a hojnost. Tyto krásné zelené pokojovky osvěží interiér příjemnou zelení. Pokud se k nim dostanou zvířata, nemůže se jim nic stát.

Zelenec

Tato zelená rostlinka je nenáročná na údržbu a pomáhá čistit mikroklima interiéru od nepříjemných látek. Má velmi pěkný bohatý vzhled a pro domácí mazlíky je zcela neškodná.

Netík

Netík je zelená kapradina vhodná pro pěstování v závěsných nádobách. Má velmi bohaté členěné listy a vyžaduje časté zavlažování. Interiéru však dodá velmi živoucí nádech.

Zdroj: PetMD