Skandinávský styl ve 3 jednoduchých krocích může být i u vás doma

Skandinávský styl je velmi útulný a poznáte ho nejen podle přítomností kožešinových koberců, svazku knih s šálkem čaje, polštářků, svíček, lampiček, křesílek, nábytku na nožičkách, ale i podle nevtíravých barev. Tento styl navozuje pocit pohody, relaxace a odpočinku. Je velmi příjemný, snad i proto patří k těm nejoblíbenějším a nejstálejším.

Kdo by se nechtěl vracet do takového domova po celodenní lopotě. Velmi úzce souvisí se stylem hygge, což je dánský recept pro šťastnější život. Přinášíme vám tři tipy, jak si takový pohodový skandinávský styl dopřát i u vás doma.

Pusťte domů sluníčko

Není žádnou novinkou, že osvětlení ovlivňuje náladu. Proto se ujistěte, že máte co nejméně věcí, které blokují pronikání denního světla. Odstraňte těžkopádné závěsy, velké předměty z okenního parapetu a zkrátka vše, co brání pronikání sluníčka k vám domů. Dalším důležitým bodem jsou světlé barvy, které denní světlo odráží a zesílí. Také zrcadla pomáhají odrážet přirozené světlo. Pomoci vám může i umělé osvětlení, které simuluje to denní.

Přírodní prvky

Začleňte do interiéru co nejvíce přírodních prvků. Jako je dřevo, kámen. Moderní je poslední dobou i beton v kombinaci s dřevem, přírodními látkami, kožešinou a chybět nesmí samozřejmě pokojové rostliny. V útulném interiéru to musí přímo vybízet k odpočinku. Samozřejmostí jsou křesla, lenošky, polštáře, přehozy a přikrývky.

Jednoduchost

Ne nadarmo se praví, že v jednoduchosti spočívá krása. Vybírejte jednoduché barvy, vzory, nábytek. Rovněž platí, že méně je mnohdy více. V přeplněném interiéru vám bude těkat mysl. Volte umírněné barvy, jednoduchý design, přírodní dekorace a ne mnoho. Zařídit si interiér v tomto stylu není složité a rozhodně nemusíte kupovat kompletně nové vybavení.

Obrázky: pixabay