Když holky staví: Matka s dcerou z Moravy si splnily sen. Přestěhovaly se do lodního kontejneru

Fotografie: Depositphotos

Chtěly vlastní bydlení, a tak neváhaly a pustily se do jeho stavby. Z lodního kontejneru za 100 tisíc si udělaly malé bydlení na míru.

Dvě ženy, jeden kontejner. I tak by se dal započít příběh matky s dcerou z Moravy. Ty se společnými silami pustily bez předchozích zkušeností do stavby malého domku z přepravního kontejneru. Výsledek jejich práce je vskutku úctyhodný.

Jdi za svým snem, cesta se vždy najde

O vlastním bydlení sní v České republice desítky tisíc lidí, jejich sen je ale rok od roku vzdálenější. Jak připomíná portál ČT24, přestože ceny nemovitosti se začínají snižovat, podobně jako hypotéky, dostupnost vlastního bydlení je pořád velmi špatná. Lidé se tak stěhují do okolí velkých měst namísto jejich center, případně hledají alternativy.

Konkrétním příkladem takového „trochu jiného bydlení“ může být i příběh mladíka z Karlových Varů, o jehož malém domku, který si postavil svépomocí, jsme psali na BydlímeÚtulně. Druhou stranu téže mince pak představují i třeba kontejnerové domky, do jejichž realizací se pouští i některé české firmy, jak píše portál ChytrýHonza. Nejenom, že takové bydlení vyjde levněji, ale ve výsledku je k nerozeznání od klasického bydlení.

Šikovný muzikant si vlastnoručně postavil malý domek. Postaral se i o kuchyni a hudební studio

Matka s dcerou se do toho opřely

Inspiraci v bydlení ve vysloužilém lodním kontejneru nalezly i matka s dcerou z jižní Moravy. Jejich velkolepým plánem je stavba vlastního domečku, nicméně než na ni dojde, rozhodly se na stávajícím pozemku postavit kontejnerový domek. Přestože má sloužit hlavně jako zázemí při dohlížení na stavbu rodinného domu, dámy na ničem nešetřily. Kontejneru daly z gruntu novou fazónu. Po dostavění hlavního domu ho totiž chtějí využívat jako prázdninové bydlení, případně pronajímat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Když holky staví (@kdyzholkystavi)

Většinu prací si přitom ženy dělaly samy a o svou cestu se dělily na sociálních sítích – především na instagramovém profilu kdyzholkystavi. Pod jejich rukama se tak kovová krabice proměnila v domek s prostorným obývacím pokojem, plně vybavenou kuchyní s jídelní zónou, koupelnou a ložnicí s manželskou postelí. Přestavba je vyšla na něco málo přes půl milionu korun, nicméně jak obě ženy uvádějí, rozpočet by se dal jednoznačně ještě snížit.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*