Díky domácí cibulové směsi zvládne umýt okna i chlap. Lesknout se budou jako nikdy předtím

Fotografie: Depositphotos

Aby byla okna dokonale čistá a lesklá i bez dlouhého a náročného drhnutí a leštění, zkuste si vyrobit vlastní přípravek, který vám s mytím oken zaručeně pomůže.

Mytí oken je mnohdy zdlouhavá a náročná práce. Různé speciální čisticí prostředky často slibují, že s nimi bude tato činnost mnohem snazší a rychlejší, ale většinou tomu tak není, a navíc jsou tyto přípravky plné chemie. Vyrobit si ale můžete vlastní čisticí přípravek, který vám mytí oken opravdu usnadní. Pomocí cibule budete mít okna rychle a snadno zbavená všech nečistot a bez většího drhnutí.

Mytí oken pomocí cibule

Nemusíte trávit hodiny drhnutím špíny z oken ani utrácet peníze za drahé čisticí prostředky. Použijte na svá okna cibuli a výsledkem budete příjemně překvapeni. Stačí cibuli rozpůlit a okna jí důkladně přetřít. Postupujte pečlivě pěkně kousek po kousku a odstraníte i zaschlé a odolné skvrny. Jakmile si budete jistí, že máte hotovo, jednoduše okno vyleštěte suchým hadříkem.

Stejným způsobem můžete odstranit i nečistotu ze špinavé pánve. Jednou půlkou cibule můžete snadno a účinně vydrhnout zanesenou pánev. Výsledkem vám bude dokonale čistý kousek, dezinfikovaný a s příjemnou vůní, protože cibule dokáže neutralizovat nepříjemné pachy.

Další způsob mytí oken s cibulí

Pokud se vám nechce okna drhnout půlkou cibule, napusťte si do kyblíku teplou vodu a půlku cibule do něj vložte. Nechte odstát alespoň 30 minut a máte hotovo. Tímto přírodním čisticím prostředkem můžete svá okna omýt. Jedním hadříkem jednoduše nanášejte přípravek na okna a jemně je vydrhněte a druhým hadříkem je pořádně vysušte a vyleštěte.

cibule rozkrojená napůl
Fotografie: Pixabay

Nakrájenou cibuli můžete smíchat s trochou vody a nechat alespoň 10 minut odstát. Následně směs přefiltrujte, a získáte tak dokonalý čisticí prostředek na vodní baterie a nerezové dřezy.

Výhody mytí oken s cibulí

Běžně kupované čisticí prostředky na okna zanechávají na sklech šmouhy a mastné skvrny, které pak musíte pracně leštit. Pokud tyto přípravky vyměníte za vlastní přírodní čisticí prostředky, ušetříte tím čas i energii, jež do práce vkládáte. Navíc ušetříte i své peníze a životní prostředí. Stačí jedna malá cibule a okna máte hned dokonale čistá.

Zdroj: Genialne

Jsem absolvent České zemědělské univerzity a už od malička jsem velký kutil. V podstatě vše, co je možné najít v mém... [Více o autorovi]