Správná jarní péče o růže zajistí dokonalý květ

Pěstujete na své zahradě růže a chcete, aby byly i letošní rok dokonalé a krásné? Potom přišla doba, kdy jim musíte věnovat zvláštní péči. Právě jaro je obdobím, kdy je třeba zaměřit se na několik těchto věcí, díky kterým budou vaše rostliny v době jejich květu opravdu krásné. Zkušení zahrádkáři tento trik samozřejmě znají. Pokud vy ne, naučíme vás ho.

Odstraňte vše špatné

Pamatujte na to, že pokud jste se o růže důkladně nepostarali na podzim, tak špatných částí budete odstraňovat opravdu hodně. Pokud jste ale na podzim udělali vše potřebné, tak si můžete být jisti, že růže mohly přečkat zimu doslova bez úhony a tento první krok zvládnete rychle a jednoduše.

Základem je totiž odříznout různé suché části a suché lístky, zhruba 2 centimetry do místa, kde už je růže dokonale zdravá. V případě problému s kořenem odřízněte celý stonek a počkejte, zda dojde k obnově, nebo zda bude růže na vyhození.

Místo, které bylo odříznuto, je třeba dezinfikovat. Na to lze použít třeba aktivní uhlí, které se používá na léčbu průjmu, lze použít přípravky ze zahradnictví, pomoci může i kvalitní popel, stejně jako se dá využít i takzvaná kyslíková voda.

Zkontrolujte zdraví

Růže je třeba také pravidelně kontrolovat, zda nemají nějaké choroby. Nejlépe je vhodné věnovat se listům, předně jejich barvě. Pokud na nich najdete načervenalé skvrny, je na místě zpozornět, jelikož to naznačuje chorobu, která růže napadla. Pokud se jedná jenom o pár listů, tak je odstraňte. Pokud většina, odstraňte raději celou růži, aby nedošlo k přenosu na ostatní.

Potřete růži

Tento poslední tip je poměrně specifický, doporučovaný zkušenými zahrádkáři. Nyní, v době jara je vhodné růže potřít něčím speciálním. Sice existují různé přípravky prodávané v zahradnických potřebách, ale vy můžete zkusit i tip zkušených zahrádkářů. Ten je založen na tom, že své růže potřete červeným vínem. Budete překvapeni z toho, co to udělá.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]