Správná péče o monsteru zajistí, že se této oblíbené rostlině bude dařit v každé domácnosti

Fotografie: Pixabay 

Monstera patří k oblíbeným pokojovým rostlinám, pro svůj exotický vzhled a stálezelené krásné listy. Oblíbená je i pro svou nenáročnost v pěstování. Pokojové rostliny patří k nejúžasnější přírodní dekoraci, jakou doma můžete mít.

Oživí, zútulní a zpříjemní každý interiér. Výhodou je, že se hodí do jakkoli zařízené domácnosti, bez ohledu na styl. Dnes se společně podíváme, jaké ideální podmínky připravit této úžasné pokojové rostlině, aby se ji u nás doma vedlo dobře.

Teplo a světlo

Monstera má ráda teplo a světlo. Ale nepřímé světlo. Vystavení přímému slunci by mohlo způsobit popálení listů. Co se teploty týká, ideální je někde mezi dvaceti až třiceti stupni. Monstera se může stát nepřehlédnutelnou ozdobou obývacího pokoje, jídelny či ložnice.

Fotografie: Pixabay 

Zálivka

Jelikož pochází z tropických deštných pralesů, upřednostňuje vyšší vlhkost, přesto se vyvarujte zbytečnému přelévání. Vedlo by to k zahnívání kořenů a žloutnutí listů. Před zálivkou zkontrolujte, zda je substrát vlhký či suchý. Je-li substrát ještě vlhký, počkejte se zálivkou pár dnů. Zkuste substrát prohrábnout prsty. Nahoře může být suchý, ale níž vlhký. Hodně vody by ji skutečně nedělalo dobře.

Péče o listy

Ačkoli je monstera velmi krásná rostlina, nese její pěstování malou povinnost. Aby listy byly stále tak přitažlivé a rostlině se dařilo, je potřeba utírat prach z listů, který se na ně lepí. Stačí použít vlhký hadřík a prach pravidelně otírat. Stačí zkontrolovat pohledem, zda už nadešel ten správný čas.

Fotografie: Pixabay 

Další praktické informace

  • Pozor, monstera je toxická rostlina. Tudíž obezřetně, máte-li doma psa, kočku nebo malé dítě

  • Osychání špiček listů – potřebuje zvýšit vzdušnou vlhkost. Dít se tak může především v zimě, kdy radiátory vysouší vnitřní vzduch

  • Listy se netvarují, jak mají – to může být v důsledku nedostatku světla nebo živin