Stará kamenná věž nemusí být jen památkou, ale i krásným bydlením

Jak se může z části historického opevnění, kterým je kamenná věž, stát nádherné bydlení? Všechno je možné – chce to jen trochu inspirace a odvahy. A ta rozhodně nechyběla majitelům staré kamenné věže v Chorvatsku, kteří se tento historický relikt rozhodli využívat po svém. A jestli se jim dílo povedlo, to už můžete nejlépe posoudit vy sami.

Starý mlýn bez perspektivy

V roce 1761 postavila skupina františkánů na tomto místě větrný mlýn. Během let se z mlýnu stala spíše pevnost obranného charakteru, ze které bylo možné vyhlížet daleko do krajiny a až na horizont moře. Jenže čas si na této stavbě vybral svoji daň a po několika stoletích už z ní nezbylo více než zchátralá válcovitá budova, která neměla na první pohled příliš mnoho využití. Noví majitelé se ale velké výzvy nezalekli a pustili se do rozsáhlé renovace, jejíž výsledek rozhodně stojí za to.

Moderní prázdninový apartmán

Vnitřek malé věže přetvořili v útulný dovolenkový byteček, který skutečně jen láká k nastěhování. Pokoje se rozkládají po celé výšce věže na celkem pěti patrech a skutečně vás ihned polapí nezaměnitelná atmosféra této stavby. Jednotlivé místnosti jsou tedy daleko spíše odděleny samotnými patry nežli schody, což vytváří samozřejmě zcela neobyčejný zážitek. I když se jedná o několik století starou stavbu, na nedostatek komfortu si rozhodně nemůžete stěžovat. Vše je vybaveno dle poslední módy a najdete zde vše od sporáku až po pěkně velkou a pohodlnou postel – zkrátka všechno, co si jen na dovolené můžete přát.

A výhled – ten prostě bere dech. Přímo pod vámi se rozprostírá azurové moře a když pohlédnete opačným směrem uvidíte zelené kopečky, které jen lákají k večerní vycházce. Zkrátka romantika jak hrom. Majitelé prostě věděli, co chtějí, a šli si za tím. A výsledek jistě potěší nejen je samotné, ale také všechny hosty, které zde v budoucnu ubytují.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]