Staré ručníky nemusí skončit v koši. Upleťte si z užitečný doplněk do koupelny

Třídili jste skříň ve vaší domácnosti a chystáte se snad vyhodit nějaké staré ručníky, nebo osušky? Pak ještě zadržte. Z tohoto materiálu lze velice snadno vyrobit nový designový kousek do koupelny. Konkrétně tedy koupelnový kobereček, který vám poskytne velice příjemné a bezpečné přesunutí z vany, či sprchového koutu. Takovouto předložku pak jen při znečištění vyperete v pračce a můžete dál používat.

Jaký materiál budete potřebovat na koupelnovou předložku?

Než se pustíte do práce, připravte si k ruce:

  • 3 staré osušky různých barev
  • ostré nůžky na stříhání tkaniny
  • jehlu
  • silnou nit

Jak postupovat při výrobě koupelnového koberečku?

Nejprve je potřeba, abyste si pomocí ostrých nůžek rozstříhali staré ručníky podélně na pruhy asi 7 a půl centimetru široké. Potřeba je odstřihnout i lemy osušek. Pak si k ruce vezměte nit a jehlu, položte jednotlivé pruhy na sebe a na vrchním okraji je k sobě přišijte.

Také je potřeba zapošít pruhy ze stran podélně, abyste získali jakési pásky. Až budete mít lemy u pruhů hotové a zapošité, pusťte se do pletení klasického copu. Ten na konci opět zapošijte, aby se nerozvázal. Následně zhotovený cop zaviňte do spirály, aby tkanina těsně přiléhala.

Tímto způsobem vytvořte ze zbývajícího materiálu další copy, které průběžně namotávejte na základní spirálu a upevňujte pomocí jehly a nitě. Čím více copánků vytvoříte a sešijete, tím širší budete mít kobereček.

K vytvoření koberce, nebo předložky můžete použít i stará trika, nebo deky. Savá schopnost těchto tkanin bude ale nejspíš nižší, a proto je jejich umístění vhodnější například do obýváku, nebo ložnice.

Ti vynalézavější a šikovnější pak mohou tvořit z pruhů nejen copy, ale i různé obrazce. Postup naleznete zcela jistě na internetu. Tato činnost je nejen kreativní, ale také velice praktická. Do bytu vytvoříte nový doplněk, který vypadá fantasticky!

Fotografie: Cpykami.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]