Umyvadla umístěná na desce jsou v poslední době největším trendem koupelen

Ne nadarmo se praví, že v jednoduchosti spočívá krása. Umyvadla umístěná na desce, jsou toho příkladem. V současné době patří k velkým koupelnovým trendům. Získáte tím decentní a elegantní vzhled koupelny. Umyvadla na desce jsou k dispozici v různých tvarech, aby vyhovovaly každému designu koupelny.

Oválné a kulaté misky nebo hranaté. Každému dle libosti. Mimo to je možné vybírat i mezi různými materiály: keramika, kov, sklo, kámen, dřevo, plast a další.

I samotné desky lze přizpůsobit koupelně: prostorovým a dispozičním tvarům. Kolem umyvadla tak vznikne i praktický a potřebný odkládací prostor. Baterii je možné umístit tak, aby byla na praktickém místě a esteticky se shodovala s umývadlem. U tohoto typu umyvadla je však velmi nutná důkladná impregnace a kvalitní těsnění, kvůli stékající vodě.

Umyvadla patří k centrálním prvkům všech koupelen, to je právě důvod, proč nezanedbat jejich výběr a vzhled. Umyvadla umístěná na desce jsou momentálně trendovou záležitostí. A vypadá to, že to tak zůstane po hodně dlouhou dobu, jejich vzhled je prostě dokonalý. Dostatek odkládacího prostoru v jejich okolí je navíc i velice praktický.

Skutečně pestrá nabídka dostupných tvarů i materiálů těchto umývadel, umožňuje vybrat si každému uživateli přesně takové provedení, které bude vyhovovat nejen dispozičním podmínkám koupelny, ale i lahodit oku. Ať jde o umývadlo kulaté, hranaté, oválné. Vybírat je možné i z různých materiálů. K nejpoužívanějším patří keramika, následuje přírodní kámen, dřevo (nebo jeho imitace), sklo, kov. V těch opravdu hodně luxusních koupelnách se objevují umyvadla z litého mramoru. Ovšem ani skleněná umyvadla si na tom nestojí zle. Některá umyvadla z kovu bývají učiněná umělecká díla.

Umyvadla se k desce lepí velice kvalitním silikonem tak, aby nikde nevznikl spoj/mezera, kudy by mohla pronikat špína, nečistoty a usazovat se bakterie. Desky se většinou vyrábějí z voděodolného kompaktního laminátu, ale i z masivního dřeva nebo dřevotřískové desky, ty však musí být důkladně upraveny dýhováním nebo lakováním. 

Impregnace je zde klíčová. Dýhované a masivní povrchy se napouštějí olejem s přidaným voskem, který pronikne do hloubky povrchu, čímž desku ochrání. Ovšem jen povrchová impregnace nestačí. Umývadlo nemáme na týden nebo dva, proto je pro dlouhodobé užívání nutné, aby deska byla vyrobena z materiálu, který je impregnovaný i hloubkově.

Obrázky: ukbathrooms.com, eddycase, londonbasincompany, forkerte