Sněhově bílé ručníky jako z luxusního hotelu: Klíčem k efektivnímu praní je i Aspirin nebo ocet

Fotografie: 豊崎勤 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Zkuste jednoduché domácí triky na oživení ztracené bílé barvy ručníků. Aspirin a ocet vám pomohou vrátit jim zářivý vzhled.

Kdo by nechtěl mít ve své koupelně elegantní a sněhově bílé ručníky, které připomínají luxusní hotelový pobyt? Bohužel, časem se bílá barva může začít ztrácet a ručníky získají šedivý odstín a skvrny. Radost však nemusíte hned házet za hlavu – existuje několik osvědčených domácích triků, jak vrátit ručníkům jejich původní krásu.

Jak správně vyprat ručník?

Jistě jste se už ptali, jaké je správné nastavení pračky pro praní ručníků. Nejjednodušší je se držet návodu na štítku, který vám doporučí teplotu a program. Obvykle platí, že program bavlna a teplota do 60 °C jsou vhodné pro praní ručníků. Vysoké teploty by se však měly používat opatrně, aby se materiál nepoškodil.

Pokud jste však zjistili, že vaše ručníky ztratily svou bílou barvu a získaly nevzhledné skvrny, nevěšte hlavu. Máme pro vás domácí triky, které mohou udělat zázraky. Jeden z nich je založen na použití aspirinu, jenž nejen bojuje proti bolesti hlavy, ale také dokáže vrátit ručníkům zářivou bělost. Druhý způsob je zase založen na octu.

Aspirin dokáže pomoct

Postup je jednoduchý: rozpusťte několik tablet aspirinu ve vodě a namočte do této lázně své ručníky. Po půlhodině je můžete dát do pračky a vyprat je podle doporučení výrobce. Tímto způsobem se ručníky zbaví nečistot a vrátí se jim bílá barva. Další způsob, jak ručníkům vrátit bílou barvu, je použití octa. Ocet je všestranný pomocník, který se hodí i do praní. Přidání sklenice octa do pračky nejen odstraní nečistoty, ale také udrží ručníky měkké a nadýchané. Pro silnější účinek můžete přidat i půl sklenice jedlé sody.

Patent na čisté utěrky a ubrousky: Klíčem k osvěžení je využití oleje i jedlé sody

žena ručník
Fotografie: Freepik

Vidíte, že zachování bílé barvy a svěžesti ručníků nemusí být složitým úkolem. S domácími triky, jako je právě použití aspirinu a octa, můžete snadno oživit své ručníky a ušetřit peníze za jejich nákupu. Zkuste nějaký z nich a nebudete litovat. Stačí pár kroků a vaše ručníky budou opět vypadat jako nové.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]