Staré ručníky nevyhazujte, existuje pro ně mnoho nových uplatnění

Máte doma staré ručníky a nevíte, co s nimi? Není třeba je vyhazovat, jelikož zajímavé využití pro ně najdete během chvíle. My vám v souvislosti s tím poskytneme zajímavou inspiraci. Když už tedy ručník nebo osuška neslouží k osušené vašeho těla, zkuste tyto možnosti použití.

Utěrky do kuchyně

Hodí se, třeba když potřebujete vzít horký hrnec, položit teplou pánev na stůl, nebo si potřebujete utřít ruce, či potřebujete otřít kuchyňskou linku. Pokud máte utěrek málo a zároveň si nechcete nové zbytečně za drahé peníze kupovat, tak můžete použít právě staré ručníky. Odvedou stejnou práci.

Koupelnová rohož

Tu samozřejmě můžete koupit, ale proč to dělat, když máte doma staré ručníky a dají se použít? Chce to sice trochu cviku a trpělivosti, ale když na to půjdete správně, tak si můžete být jisti tím, že vznikne zcela originální koupelnová rohož, která dokonale saje.

Praktická žínka

Staré ručníky mohou posloužit také k výrobě praktické žínky. Tu můžete využít nejenom na očistu svého těla, ale dá se použít třeba při aplikaci různých peelingů a k celkovému čištění vaší pleti. Možností je více než dost.

Plážová taška

Ano, na pláž si ručníky bereme, ale většinou ty, které vypadají dobře a se kterými nebudeme dělat ostudu. Co ale s těmi starými? Rozhodně není důvod je vyhazovat, jelikož je můžete využít k tomu, abyste si z nich ušili velmi originální plážovou tašku. Doporučujeme.

Mop

Máte doma mop a onen textilní nástavec by už potřeboval vyhodit? Pokud ano, nekupujte za drahé peníze nový. Ten stávající použijte jako šablonu a následně si nový ušijte z vašeho již nepoužívaného ručníku. Náhradní mop vás nebude stát ani korunu.

Roli hraje stav ručníku

Pokud se rozhodnete některý z našich tipů využít, nezapomeňte samozřejmě vzít v potaz také stav ručníku. Na ušití plážové tašky se rozhodně hodí ty, které vypadají k světu. Naopak na mop se hodí ty nevzhledné. A v případě rohože můžete jednoduše nastříhat proužky z těch částí, které jsou ještě v pořádku.

Fotografie: DepositPhotos

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]