Vůně, které zaručeně odpudí komáry i další otravný hmyz. Připravte se na letošní sezonu včas

Fotografie: Freepik

V létě máme možnost trávit více času venku, posedět na terase s přáteli, projít se v parku nebo po lese a užít se zeleň a květiny. Jediná věc to může kazit, otravní komáři a další hmyz.

Letní večery patří hlavně odpočinku, grilování a dobrému pití. Tuto radost ale mohou zkazit nejen komáři, kteří budou bzučet kolem vaší hlavy, ale další hmyz, který jen čeká na svou příležitost zakousnout se. Existují přírodní vůně, které komárům nevoní a nebudou se k ní přibližovat.

Fotografie: Freepik

Některé produkty najdete doma

Smíchejte vanilku v prášku s dětským krémem v poměru 1:10 a vmasírujte do těla. Vanilku můžete také rozpustit ve vodě a postříkat tělo nebo oblečení. Fungovat bude stejně. Esenciální oleje jsou velmi dobrou zbraní proti hmyzu. Olej z anýzu, hřebíčku, bazalky nebo eukalyptu odpudí komáry, pokud je zředíte vodou a nastříkáte na lampu nebo jiný zdroj tepla.

Do vázy dejte květy bezinky, komáři nesnáší její vůni. Silný zápach rostliny ale může narušit spánek, proto rostlinu držte co nejdále od postele. Hřebíček bude fungovat jako přírodní repelent. Smíchejte deset kapek s parfémem a nastříkejte ho na sebe. Komáři se vám budou vyhýbat celý večer.

Jestli plánujete táborák a bojíte se, že vás navštíví komáři, přidejte do ohně pár větviček jalovce. Komáři se budou místu vyhýbat. Udusit nejen komáry, ale také mouchy a šváby můžete pomocí cedrového oleje. Šalvěj je známá svými odpuzujícími účinky na komáry a jiný hmyz. Litr vody nalijte na hrst sušených, nasekaných kořenů šalvěje, přiveďte k varu a poté nechte na 30 minut odležet.

Fotografie: Freepik

Zkuste i přírodní pesticidy

Pyrethrum je pesticid, který se získává z práškových květinových košů heřmánku polního. Perrythriny, které obsahuje, paralyzují nervový a svalový systém hmyzu. Sušené květy, listy i stonky můžete rozmístit po celém bytě. Pšeničná tráva je známá už po mnoho století. Bojuje proti komárům a dalšími hmyzu. Hrst nasekaných kořenů pšenice dejte do litru vodu a třikrát uvařte. Voda by se měla zbarvit do žluta a tu si poté vetřete do pokožky.

Bazalka je bylina, která by neměla chybět v žádné kuchyni. Hodí se i jako odpuzovač komárů. Namažte si ruce a odkryté oblasti těla čerstvými nasekanými listy byliny nebo je naaranžujte do misek v místnosti. Smícháním slunečnicového oleje, octa a šamponu získáte směs, kterou spolehlivě komáry odradíte. Směs natřete na pokožku. Směs můžete použít také na malé děti, pro které jsou komáři obzvlášť nepříjemní.

Zdroj: Bustle