Starou limuzínu se podařilo proměnit na moderní dům

Když se řekne dům na kolech, každý si představí například karavan, nebo mobilheim. Tento pár však vymyslel něco jiného. A rozhodně unikátního. Základem jejich domu se totiž stalo auto. Konkrétně se jednalo o starší limuzínu, kterou dokonale očesali, až zbyl jenom podvozek. A právě na něm začal růst jejich dům, ve kterém i se svým potomkem bydlí.

Základem byla bytelná konstrukce

Když byla karoserie limuzíny pryč, bylo třeba vytvořit opravdu bytelnou konstrukci. Takovou, která bude mít dostatečnou nosnost, bude dostatečně pevná a bude také dostatečně stabilní. To se následně povedlo, díky čemuž se podvozek také viditelně rozšířil. Díky tomu se zvýšila i samotná užitná plocha celého domu.

Vyrostl dvoupatrový dům

Vzhledem k tomu, že možnosti byly vzhledem k velikosti podvozku omezené, musel dům na kolech vyrůst do výšky, aby v něm bylo vše, co mladá rodina k životu potřebovala. A tak se nepostavil klasický bungalov, ale byl postavený dvoupatrový dům. Díky dvěma patrům se rozšířila obytná plocha a v domě je na dostatečném prostoru vše, co zde má být.

Stavba trvala dlouho

Dům na kolech byl realizován celkem dlouho, a to především z důvodu, že byl staven svépomocí, za pomoci kamarádů a známých. I díky tomu se však výrazně snížily náklady a vzniklo velmi levné bydlení. Klasický dům této velikosti by stál stoprocentně mnohonásobně více.

Použity byly klasické materiály

I když je na podvozku limuzíny, jsou využity standardní materiály, jako je dřevo, překližka, stejně jako sádrokarton a další běžné věci, které znáte hlavně z moderních dřevostaveb. Na rozdíl od běžných zděných staveb mají tyto materiály výhodu v tom, že jsou lehké – což je vzhledem ke konstrukci podvozku potřeba.

V domě je úplně vše

Nahlédněte do interiéru a přesvědčte se, že zde nic nechybí. Dole je koupelna, kuchyně a také obývací pokoj. Nahoře, kam vede schodiště, je k dispozici prostor pro spaní. Tedy ložnice určená k odpočinku. I díky tomuto rozložení se zde rodina necítí nijak stísněně. Naopak.