Autentický přes tři sta let starý dům vás vrátí do dávných časů

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby's

Každý z nás si představuje starý dům jinak. Ale u budovy, která byla postavena v 1644, se to opravdu dá říct bez okolků. To, že je takto stará ale neznamená, že je to na ní vidět. Jedinečný dům s kamenným obkladem můžeme najít v kanadském Château-Richer v oblasti Capitale-Nationale. Tato rezidence je vzácným klenotem, který byl inspirován francouzskými sídly.

Velkou výhodou tohoto domu je, že má dvě oddělené části. Jednu z nich tak mohou majitelé pronajímat, anebo ji přeměnit na mezigenerační domov pro další členy rodiny. V první části upoutá vaši pozornost hlavně kamna na dřevo a krb, který je kompletně z kovu. Odkryté trámy, kamenné zdi a dřevěné podlahy ze širokých parket. To vše dodává klasický vzhled a přitom to vypadá úžasně.

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s

Dvě plnohodnotné části

Tato jednotka má malou kuchyň, tzv. nudli. Vešlo se tam trochu pracovního prostoru, pár dřevěných skříněk, základní spotřebiče a nádherný dřevěný strop. První ze dvou ložnic se nachází v prvním patře a má jednu kamennou zeď s hezkým, tradičním oknem.

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s

Pod mansardovým stropem se zde nachází i druhá ložnice, která má formu otevřeného půdního prostoru s praktickou skříní. Kromě toho má první část světlou koupelnou s vanou, sprchou a prostorem na pračku a sušičku.

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s

Druhá část

Druhá jednotka se pyšní otevřenou oblastí, kde jednoznačně vládne dřevo a kámen. Není zde krb, ale spíš kamna na dřevo, která dodávají jídelně hřejivou atmosféru.

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s

Kuchyně je zde mnohem větší a má staré kouzlo. Je zde dost dřevěných skříněk a pult z keramických dlaždic. V koupelně v přízemí je vana, sprcha a pračka se sušičkou, vše v lehkém retro stylu, který je doplněn dekorativními dlaždicemi.

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s

První patro se skládá ze dvou ložnic, z čehož hlavní je přímo obrovská! Druhá je menší, ale stejně tak okouzlující. Kromě toho je tam také malá koupelna se sprchou. Pozemek kolem rezidence je stejně krásný. Intimní nádvoří je lemované stromy a hraničí s řekou Le Moyne.

Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s
Fotografie: Maurice Houle / Sotheby’s

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]