Odstranit veškerou negativní energii z domova může bez problémů každý

Chcete mít prozářený a pohodový domov plný radosti, ale stále se vám to nedaří? Pak je docela možné, že vám doma něco blokuje pozitivní energie a převládají spíš ty negativní. Negativní energii do domu může přinést nějaká osoba, ale i věci. A věřte, že to nejsou žádné čáry a máry, ale realita.

Právě proto se mnoho lidí při zařizování svého domova řídí starověkým učením feng-šuej. Společně se dnes podíváme, jak se špatná energie v domě pozná a jak takový dům pak vyčistit.

5 známek špatné energie u vás doma

  • Nikdo se u vás necítí dobře a na návštěvu k vám se dvakrát nehrne
  • Kytkám se u vás doma nedaří i přes veškerou vaší péči
  • Častá špatná nálada, deprese
  • Častá únava a úbytek energie bez zjevné příčiny
  • Budíte se a nemůžete usnout

Jak zbavit dům negativní energie

Odstraňte zbytečné – zbavte se všech starých a nepotřebných věcí, jako jsou staré časopisy, dokumenty, nevyužívané textilie (ubrusy, závěsy, obuv, oblečení), rozbité talíře, staré nefunkční nádobí, prošlou kosmetiku, staré léky, zkažené potraviny. Pusťte se do úklidu a vyžehlete kupy prádla, on to za vás stejně asi nikdo jiný nevyžehlí, schovejte nádobí, ukliďte celý byt či dům a prohlédněte si kouty místností, právě rohy mohou zachycovat negativní energii. Odlehčete vašemu bytu.

Hlasité zvuky – energii v prostoru lze očistit i pomocí hlasitých zvuků, protože některé hlasité tóny dokáží rozbít energetické vzory a umožnit jim odejít. Použít můžete třeba zvonky a čím hlubší tóny, tím lépe. Nevěříte tomu? Pak se podívejte na matku přírodu, bouřka je toho důkazem. Vyčistit prostor pomůže i duchovní hudba. Budhističtí mniši k rozptýlení negativní energie používají tingshaws, což je vlastně takové cinkání, které vydává hluboké tóny.

Meditace – vytvořte si ideální místečko, kde budete moci meditovat a meditujte alespoň 2x denně. Pozitivní energie vytlačí tu negativní.

Nové uspořádání nábytku – negativní energie potřebuje něco, na čem může ulpět, čeho se může držet. Snažte se docílit otevřeného a vzdušného prostoru, aby se negativní energie neměla čeho chytit. Klidně se inspirujte, jak zařídit byt podle feng-šuej.

Pořiďte si kytky – kytky nečistí jen ovzduší od prachu, toxinů, ale i negativních energií. Pokud se vašim kytkám u vás nedaří, je to důkaz, že byste měli energii vyčistit a vyměnit za pozitivní. Kytky jsou takovým indikátorem. Mají-li vaše kytky nějaké suché listy, odstraňte je. Mrtvé květiny odneste z domu. A neskladujte doma ani sušené květiny včetně potpourri, podle feng-šuej je to špatně.

Obrázky: gumtree, kobieta