Svobodný otec změnil starý autobus k nepoznání. Vzniklo z něj útulné místo k bydlení

Tento příběh je důkazem toho, že i z mála lze vykouzlit něco úžasného. Mladý svobodný otec jménem Adam Collier dokázal téměř nemožné. Na začátku byl autobus, ze kterého se páru podařilo vytvořit úžasné místo, jak pro sebe, tak hlavně pro svou malou dceru. Pojďte se podívat, jak se Adamovi přestavba povedla. Budete uchváceni.

Omezený rozpočet a spousta práce

Adam se svou dcerou bydlí v Anglii, a protože oba chodí rádi surfovat, museli popřemýšlet, jak levně a prakticky vyřešit ubytování na pobřeží moře v jižní Anglii. Mladý tatínek se proto rozhodl, že koupí dvoupatrový autobus a zkusí ho přestavět v obytný vůz.

Musíme tedy podotknout, že s přestavbou měl opravdu hodně práce, protože vůz byl starý asi 31 let. Jenže Adam se rekonstrukce starého autobusu vůbec nebál, protože již měl s podobnými manuálními činnostmi pestré zkušenosti. Co se týká investice, dohromady zaplatil za půl roku asi 19 000 dolarů. Výsledek ale stojí rozhodně za to.

Jak Adam postupoval?

Muž celou přestavbu zvládl pouze vlastníma rukama. Nikdo mu s tím nepomáhal. Během rekonstrukce však narážel na mnoho problémů. Na začátku se musel potýkat se shnilou podlahou a otvory v ní. Musel ji kompletně předělat a položit na novo. Odstranil také sedačky pro cestující a řidiče a nahradil je pohodlnými židlemi a novým nábytkem.

Na malém prostoru tak v prvním patře vykouzlil jídelní kout a obývací pokoj. Přidanou hodnotou jídelního koutu je i to, že se dá jednoduše vyjmout, pokud není používán. Adam dokonce integroval do autobusu malá kamínka, díky kterým se oba s dcerou v chladnějších dnech ve voze i zahřejí.

Dalším úžasným místem ve voze je kuchyňský kout, kde z části Adam použil i mramor. V kuchyni vše potřebné oba najdou, a dokonce si i uvaří oblíbené jídlo. Celé spodní patro je sladěno do světle zelené, a tak celý prostor působí velice svěže a radostně.

Druhé patro autobusu

Když se projdete kolem kuchyně a bývalého zavazadlového prostoru pro cestující, narazíte na schody, které vás zavedou do druhého patra. Hned nad schody lze spatřit malý a šikovný odpočinkový koutek, kde se nachází fotografie Adamova dcery, hrdý otec tak říká, že je to jeho nejoblíbenější místo pro relaxaci.

Za odpočinkovou místností se pak vydáte dlouhou chodbičkou dál a dostanete se do pokojíčku malé slečny. Vedle něj je pak i Adamův pokoj. Obě místnosti jsou vybavené pohodlnými palandami, díky kterým se v autobuse spí pohodlně, jako doma v posteli. Adam si svůj rozpočet původně plánoval na necelých 13 000, bohužel se ale stalo, že jej musel navýšit o celých 6 000 dolarů.

Investované peníze a čas se v tomto případě rozhodně vyplatily. Celý autobus je zkrátka bez jediné chybičky. Adam z něj dokázal za šest měsíců vytvořit dokonalou oázu a letní sídlo v jednom, vhodné jak na delší výlety, tak k pobytu u moře. Jeho dcera je nadšená a každý rok se nemůže dočkat, až zase s otcem pojede v jejich novém obytném voze na pobřeží surfovat.

Fotografie: Youtube

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]